چنانچه در بیان حوادث عاشورا تحریفی انجام شود باید در مقابل آزادگان عالم پاسخگو باشیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63324
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴
نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس با اشاره به فیلم روز رستاخیز:
شاخص : نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با بیان اینکه کل فیلم «روز رستاخیز» مورد تایید نیست، گفت: اگر در حوادث عاشورا تحریفی اتفاق بیفتد ما باید در مقابل آزادگان عالم پاسخگو باشیم.

حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص با اشاره به اجازه اکران به فیلم «روز رستاخیز» اظهار کرد: این موضوع روز یکشنبه ۲۱ تیر ماه در کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شد و نمایندگان مخالفت شدید خود را اعلام کردند.

وی افزود: نظر ما این است که این فیلم اکران نشود چراکه شأن اباعبدالله الحسین(ع) را مراعات نکرده است.

حسینی تصریح کرد: روند فیلم اهداف قیام عاشورا و به پاخواستن امام حسین(ع) برای اصلاح دین امتش و مبارزه با ظلم را به تصویر نکشیده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس عنوان کرد: نمایندگان روز یکشنبه این موارد را به معاون پارلمانی وزیر ارشاد هم اعلام کردند و تاکید شد که اکران این فیلم تاثیر مخربی بر جامعه می‌گذارد.

مخالفت شدید با اکران فیلم «روز رستاخیز» را به گوش وزیر هم رساندیم

این مسئول خاطرنشان کرد: چنانچه این فیلم پخش شود و سپس با مداخله مردم و مراجع جلوی اکران آن گرفته شود؛ اصلا خوشایند نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه کل فیلم مورد تایید نیست، گفت: ما مخالفت شدید خود را اعلام کرده و این مخالفت را به گوش وزیر هم رساندیم؛ از باب امر به معروف و نهی از منکر هم که ببینیم باید تذکرها داده شود.

حسینی با بیان اینکه باید مواظبت داشته باشیم چراکه امام حسین(ع) اسوه تاریخ و عاشوراست، اضافه کرد: حتی گاندی نیز می‌گوید که من از اباعبدالله الگو گرفتم و با انگلستان به مخالفت برخواستم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدیحه‌سرایی انسا‌ن‌های آزاده از شخصیت والای امام حسین(ع) یادآور شد: نباید اصل مبارزه با ظلم در مکتب عاشورا مورد تحریف قرار بگیرد.

وی در پایان با صراحت اعلام کرد: چنانچه تحریف عاشورا اتفاق بیفتد ما در مقابل آزادگان عالم باید پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/۲۰۰/ت۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار