اعتراض جمعی از والدین قزوینی نسبت به تفاوت شهریه ثبت‌نام در پیش‌دبستانی‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105416
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
شاخص گزارش می‌دهد:
شاخص : نرخ‌های مختلف ثبت‌نام در مدارس پیش‌دبستانی غیرانتفاعی و مهدکودک‌های قزوین صدای والدین را درآورد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، متغییر بودن شهریه ثبت نام فرزندان در مقطع پیش دبستانی مدارس غیرانتفاعی و مهدکودک‌های قزوین موجب اعتراض برخی از والدین شد.

مهناز امامقلی یکی از اولیای نوآموز مقطع پیش دبستانی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در واکنش به ارائه تعرفه‌های مختلف از سوی مهدهای کودک و مدارس غیرانتفاعی فعال در قزوین اظهار کرد: زمانی که برای ثبت نام فرزندم به یکی از مدارس حوالی منزلمان مراجعه کردم به علت تکمیل ظرفیت مجبور شدم به مدرسه ای دیگر مراجعه کنم.

وی افزود: به گفته مدیر همان آموزشگاه، هزینه ثبت نام در مقطع پیش دبستانی به نرخ دولتی ۶۰۰هرار تومان است درحالی‌که طی مراجعه به مهدکودک غیرانتفاعی در همان حوالی هزینه را ۶۵۰هزار تومان اعلام کردند.

امامقلی با اشاره به متغییر بودن نرخ ثبت نام در مقطع پیش‌دبستانی در موسسه‌های غیرانتفاعی و مهدکودک‌ها خاطرنشان کرد: چرا مدارس غیرانتفاعی و مهدکودک‌های مختلف با تبلیغات و نصب بنرهایی رنگارنگ اعلام ثبت نام به نرخ دولتی می‌کنند ولی قیمت آن با مدارس دولتی متفاوت است.

یکی دیگر از والدین گفت: من به دلیل مشکلات مالی و ترس از سرویس ایاب و ذهاب، فرزندم را در یکی از مدارس غیرانتفاعی حوالی منزلمان ثبت نام کردم در حالی‌که فکر می‌کردم با نرخ دولتی ثبت نام کرده‌ام اما نرخ دولتی کمتر از این مقدار اعلام شده است.

download (1)

کاظمی افزود: موضوع جالب‌تر اینکه بعضی پیش دبستانی‌های غیرانتفاعی که به نرخ دولتی ثبت‌نام می‌کنند، فقط شیفت بعدازظهر را به این قشر اختصاص می‌دهند و مدیر آموزشگاه اعلام می‌کند به دلیل اینکه نرخ دولتی پرداخت کرده‌اید نمی‌توانیم همه برنامه آموزشی را برای فرزندتان اجرا نماییم.

وی در پایان تشریح کرد: علاوه بر دریافت شهریه ثبت نام، در طول سال تحصیلی نیز به بهانه‌های مختلف از والدین درخواست هزینه می‌کنند که این موضوع کار را برای خانواده‌های کم درامد سخت می‌کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “اعتراض جمعی از والدین قزوینی نسبت به تفاوت شهریه ثبت‌نام در پیش‌دبستانی‌ها”

  1. علوی گفت:

    کاملا به نکته درستی اشاره شده
    چرا اداره بهزیستی استان برخورد قاطع و یا اطلاع رسانی عمومی در خصوص نحوه پرداخت شهریه های پیش دبستانی های مختلف استان نمی کند ؟؟؟؟
    و اگر رتبه بندی دارد آنها را نیز اعلام و رسانه ای کند و با متخلفان برخورد نماید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار