چند نکته جالب درباره قهوه+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95413
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۴۵
شاخص : بسیاری از مردم هر روزه مقدار زیادی قهوه مصرف می‌کنند، اما مانند بسیاری از مسائل دیگر حقایق زیادی را در مورد کالای مصرفی‌شان نمی‌دانند.

به گزارش شاخص نیوز ،با اینکه قهوه به عنوان عاملی برای فعال کردن ذهن استفاده می‌شود اما بسیاری از افراد تنها قهوه را به خاطر طعم آن مصرف می‌کنند به طوری که با اضافه کردن بعضی مواد خوراکی دیگر به آن خاصیت اصلی آن را از بین می‌برند. بسیاری از مردم هر روزه مقدار زیادی قهوه مصرف می‌کنند، اما مانند بسیاری از مسائل دیگر حقایق زیادی را در مورد کالای مصرفی‌شان نمی‌دانند.

در اینجا مطالب جالبی در مورد قهوه می‌خوانیم.

۱٫    مورد علاقه رئیس جمهور: تئودور روزولت  ۲۶مین رئیس جمهور آمریکا یکی از قهوه خوران قهار بود. او هر روز چند گالن قهوه می‌نوشید.

چندمورد جالب درباره قهوه

۲٫    داروی بسیار خوب: برای اینکه کسی را که از خماری الکل رنج می‌برد رها کنند، قهوه بسیار مناسب است. نوشیدن روزانه یک فنجان قهوه افراد از مبیتلا شدن به سیروز کبد در امان نگه می‌دارد.

چندمورد جالب درباره قهوه

۳٫    سرحال آورده سریع: بعد از نوشیدن قهوه تنها ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا احساس شادابی وصف‌ناپذیری پیدا کنید.

چندمورد جالب درباره قهوه+تصاویر

۴٫    بزهای رقصنده: گفته می‌شود اتیوپی‌ای‌ها اولین کسانی بودند که قهوه را کشف کردند. آن ها می‌دیدند هنگامی که از این گیاه مصرف می‌کنند بسیار انرژی گرفته و جست‌وخیز می‌کنند.

چندمورد جالب درباره قهوه

۵٫    متبرک شد: در سال ۱۶۰۰ سر اینکه نوشیدن قهوه در بین کاتولیک‌ها مجاز است یا نه بحث بود. تا اینکه پاپ کلمنت هشتم دستور داد هیچ مشکلی در مصرف قهوه وجود ندارد و رسما اجازه مصرف آن را به عموم مردم داد.

چندمورد جالب درباره قهوه

۶٫    دانه نیست: با اینکه ما همیشه شنیده‌ایم که می‌گویند دانه قهوه اما در حقیقت آن‌ها دانه نیستند بلکه میوه هستند.

چندمورد جالب درباره قهوه

۷٫    کشنده: در ۱۰۰ فنجان قهوه آنقدر کافئین وجود دارد که کشنده محسوب می‌شود.

چندمورد جالب درباره قهوه

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار