چهارشنبه آخر سال در استان قزوین با ۱۱۵ مصدوم سپری شد+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160429
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۲۱
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : آمار مصدومین حوادث چهارشنبه آخرسال در استان قزوین تا ساعت 8:00 صبح امروز 115نفر بوده که به تفکیک 22نفر زن و 93 نفر مرد هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آئین چهارشنبه سوری یکی از مراسم‌های کهن در فرهنگ مردم ایران است که همه ساله در آخرین چهارشنبه سال برگزار می‌گردد؛ این آئین همچون دیگر آئین‌های سنتی در ایران همراه با نمادها و پیام‌های معنوی است.

زدودن دل‌ها از پلیدی و همدلی و دورهمی‌های خانوادگی برای محبت و صمیمیت از جمله هدف‌های چهارشنبه پایان سال است که با افروختن آتش و آوازسرایی‌ها برگزار می‌شود اما متاسفانه این سنت قدیمی در سال‌های اخیر با رفتارهای پر خطر و غیر اخلاقی مانند استفاده از مواد محترقه غیرمجاز و حتی مواد منفجره عجین شده است.

این روزها در چهارسنبه پایان سال، مردم به جای لذت بردن از این آئین نیکو با دلهره و ترس از انفجار مواد محترقه در کوچه و خیابان قدم برمی‌دارند و هر ساله با تلفات جانی در این شی مواجه هستیم که بیشتر آن‌ها را هم کودکان، نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند.

با توجه به سپری شدن مراسم چهارشنبه سوری در شب گذشته به گفت‌وگو با پیمان نامدار رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین در خصوص آخرین آمار مصدومین در این شب پرداخته‌ایم،

نامدار اظهار کرد: آمار مصدومین حوادث چهارشنبه آخرسال در استان قزوین تا ساعت ۸:۰۰ صبح امروز ۱۱۵نفر بوده که به تفکیک ۲۲نفر زن و ۹۳ نفر مرد هستند.

وی با بیان اینکه هیچ فوتی در این حوادث نداشتیم افزود: در حال حاضر ۵ نفر بستری هستند و عضوهای آسیب دیده شامل ۲۲ مورد چشم، ۹مورد صورت، ۶۰ مورد دست و ۲۴ مورد سایر عضوها است.

این مسوول عنوان کرد: گروه سنی آسیب دیده شامل افراد زیر ۱۰ سال ۲۰نفر، ۱۰ الی ۱۹سال ۳۲ نفر، ۲۰الی۳۰ سال ۳۱ نفر و بالای ۳۰ سال ۳۲ نفر هستند.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین تشریح کرد: این آمار به تفکیک شهرستان‌ها شامل ۸۴ نفر در قزوین، ۴ نفر در آبیک، ۳ نفر در بوئین زهرا، ۱۶نفر در تاکستان، ۸نفر در البرز بوده و شهرستان آوج هم هیچ مورد مصدومی نداشته است.

آمار نهایی مصدومین حوادث چهارشنبه آخرسال ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰

کل مصدومین: ۱۱۷نفر ( ۲۴نفر زن – ۹۳ نفر مرد)
کل فوت شده : ۰
بستری در حال حاضر: ۷ نفر
عضو آسیب دیده:
چشم:۲۲
صورت :۹
دست: ۶۲
سایر: ۲۴
گروه سنی آسیب دیده:
زیر ۱۰ سال: ۲۰
۱۰ الی ۱۹سال:۳۲
۲۰الی۳۰ سال:۳۳
بالای ۳۰ سال:۳۲
به تفکیک شهرستان:
قزوین:۸۶
آبیک:۴
بوئین زهرا:۳
تاکستان:۱۶
البرز:۸
آوج:صفر

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار