چهارمین جلسه دادگاه ب.ز آغاز شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78387
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۰۴
شاخص : چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی و «م.ش» و «ح.ف.ه» دو متهم دیگر پرونده نفتی صبح امروز - شنبه- در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران بصورت علنی آغاز شد.

به گزارش پایگاه شاخص،تاکنون سه جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی میلیاردر نفتی و دو متهم دیگر این پرونده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی بصورت علنی برگزار شده است.

رضا نجفی نماینده دادستان در این سه جلسه با قرائت کیفرخواست ۲۳۸ صفحه ای متهمان، خواستار مصادره اموال میلیارد نفتی و دو متهم دیگر شد.

نجفی، قرار مجرمیت بابک زنجانی متولد تهران را فساد فی الارض و اخلال در نظام اقتصادی کشور، کلاهبرداری گسترده از شرکت ملی نفت ایران، کلاهبرداری از بانک «اف.آی.آی.بی» و جعل حواله به نام «ی»، جعل حواله بانکی از بانک عرب ترک به بانک کنت به حساب آقای «ی»، جعل حواله ارزی از بانک «اف.آی.آی.بی» به بانک مسکن، جعل حواله ارزی از بانک کنت به موسسه مالی اعتباری توسعه، جعل دستور انتقال بین بانکی از بانک «اف.آی.آی.بی» به بانک اسلام، جعل حواله نزد بانک مرکزی، جعل اسناد بانک و جعل مهر، پولشویی به مبلغ ۱۹۶۷ میلیون یورو و نشر اکاذیب و ۲۲ مورد جعل، عنوان کرد.

افساد فی الارض و اخلال در اقتصاد کشور با علم بر موثر بودن اقدامات در ضرر به نظام، جعل، کلاهبرداری و پولشویی، مشارکت و کلاهبرداری از شرکت ملی نفت ایران، مشارکت در پولشویی، جعل اسناد و مشارکت در کلاهبرداری از عواید نیکو از جمله قرار مجرمیت متهم دیگر پرونده نفتی به نام «م.ش» بود که توسط نماینده دادستان قرائت شد.

نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست، اتهامات «ح.م.ه» را افساد فی الارض از طریق اختلال اقتصادی، مشارکت در کلاهبرداری از شرکت اچ کی، مشارکت در کلاهبرداری از سازمان تامین اجتماعی و مشارکت در پولشویی عنوان کرد.

فردا شنبه درحالی چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی، «م.ش» و «ح.ف.ه» برگزار می شود، که مسئول پیگیری پرونده بابک زنجانی در وزارت نفت از افزایش مبلغ بدهی این متهم از ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون یورو بدلیل خسارت در تاخیر پرداخت، به میزان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو به ایرنا خبر داد و قرار است شکایت ۶۰ صفحه ای این وزارتخانه در جلسه فردا قرائت شود.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار