چهره‌های ماندگار الگویی مناسب برای جوانان/ علما سرمایه ارزشمند تمام نسل‌ها هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95367
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۴۶
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به توسعه فضاهای مجازی و تاثیر منفی آن در انتخاب الگو برای جوانان،گفت: معرفی چهره‌های فاخر علمی، هنری و فرهنگی گام بلندی در راستای ساماندهی ذهن جوانان است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی و علمی شاخص، فریدون همتی در آئین نکوداشت استاد سید حسین صفایی چهره ماندگار علم حقوق کشور با اشاره به حضور حماسی مردم در هفتم اسفند پای صندوق‌های رای اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری انتخابات هم حق ملت و هم تکلیف آن‌ها است.

استاندار قزوین افزود: ملت ایران با شعور سیاسی بالا و مشارکت ۶۲ درصدی در انتخابات نشان دادند همچنان پای ارزش‌های انقلاب، نظام و ولایت فقیه ایستاده‌اند و این حضور موجب خوشحالی دوستان و یاس دشمنان شد.

همتی ابراز کرد: اصل حضور مردم مشارکت بود و همه دشمنان بدانند کسانی که منتخب شده‌اند در مسیر انقلاب و برای توسعه و اقتدار جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مردمان قزوین دارای زندگی اجتماعی و تمدنی ۱۰ هزارساله هستند، تصریح کرد: اگر تاریخ قزوین را ورق بزنیم مردان و علمای فرهیخته‌ای را خواهیم یافت که در این سرزمین پرورش یافته‌اند.

استاندار قزوین تاکید کرد: این علما نه تنها سرمایه‌ای ارزشمند برای نسل جدید هستند بلکه الگو و اسوه نسل‌های آینده هم خواهند بود.

این مسئول یادآور شد: یکی از وظایف مهم مسئولان برگزاری چنین نکوداشت‌هایی برای معرفی نخبگان  گذشته و معاصر به جوانان و دانشگاهیان است.

همتی بیان کرد: شخصیت‌هایی مانند استاد صفایی همیشه زنده هستند چرا که دانش‌آموختگان همواره از منابع علمی و آثار آن‌ها بهره مند می‌شوند.

وی با اشاره به توسعه فضاهای مجازی و تاثیرات منفی آن در انتخاب الگو برای جوانان، تصریح کرد: معرفی چهره‌های فاخر علمی، هنری و فرهنگی گام بلندی در راستای ساماندهی ذهن جوانان است.

انتهای پیام/۱۳۰۰/پ۲/ح

 

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار