چه برجام به سرانجام برسد و چه نرسد ما پیروزیم/ اگر این برجام در کنگره رای نیاورد اعتبار سیاسی آمریکا خدشه‌دار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66284
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۶:۱۷
رییس سازمان انرژی اتمی کشور:
شاخص : رییس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: چه برجام به سرانجام برسد و چه نرسد ما پیروزیم و حتی اگر کنگره نپذیرد و اوباما نتواند کاری کند ما چیزی از دست نداده‌ایم.

دومین همایش ابر فیاض به مناسبت بزرگداشت بازگشت آزادگان و یاد و خاطر سید آزادگان حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی‌اکبرابوترابی ظهر امروز با حضور مسئولین و مدعوین کشوری و استانی در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی کشور در این مراسم با بیان اینکه یکی از سرگردانی و دغدغه های امروزه آمریکایی‌ها این است که راز و رمز موفقیت انقلاب اسلامی چیست؟ اظهار کرد: عده‌ای می‌گویند کاش تحریم‌ها را ادامه می‌دادیم چراکه این‌ها ملتی نیستند که تسلیم فشار شوند.

۱
وی در ادامه با بیان اینکه بزرگداشت شهدا و آزادگان الگویی برای جوانان ایران اسلامی است، تشریح کرد: این‌چنین بزرگداشت‌ها برای تذکر به خود ماست، عزیزانی که شهید شدند از کنگره الهی به ما می‌نگرند و اگر ببینند ما راه آنان را فراموش نکرده‌ایم از ما خشنود خواهند بود.
این مسئول اذعان داشت: ابوترابی در همه عرصه‌های علمی، عرفان، جهاد و ایثار چیزی برای مملکت کم نگذاشته و این به عنوان افتخاری برای کشور به خصوص شهر قزوین است.
صالحی مطرح کرد: غربی‌هامی‌گویند؛ انقلاب اسلامی چه ویژگی‌هایی دارد که این‌گونه توانسته در برابر فشارها، تحمیل‌های کمرشکن، جنگ‌های تحمیلی و هزاران فشار دیگر ایستادگی کند؟ رمز این توافقات کجاست؟
رییس سازمان انرژی اتمی کشور در ادامه رمز این موفقیت‌ها را در آرمان‌گرایی و ایثار دانست و حرکت در بستر دین را از جمله آرمان‌های دین عنوان کرد.
وی با تاکید بر اینکه ایثار از ویژگی های خاص ملت ایران است تصریح کرد: اگر همت بالای شهدا، ایثار آزادگان و رنج و مشقت اسراء نبود قطعا ما در چنین جایگاهی نبودیم.
این مسئول در ادامه گفت: برخورداری از رهبری صالح و متوکل، برخورداری از ملتی هوشیار و آگاه و حرکت در بستر دین از عناصر دیگری هستند که اگر نبودند جمهوری اسلامی ایران نمی‌توانست پنجه در پنجه قدرت‌های جهان بیندازد و این‌گونه سرافراز و سربلند از صحنه نبرد بیرون بیاید.

۳
صالحی تصریح کرد: الگوی رهبری نقش موثری را در قبل، طول و بعد از مذاکرات ایفا کردند و با تذکرات به موقع خود و تعیین خطوط قرمز به عنوان راهکار توانستند هدایت گسترده‌ای را برای تیم مذاکره کننده فراهم آورند.
رییس سازمان انرژی اتمی کشور در ادامه عنوان کرد: شیوه رهبری ولایت فقیه از جمله مواردی است که بیداری و اتفاقاتی که در طول زمان رخ داده نیز بسیار تحت تاثیر قرار داده است.
وی توضیح داد: در این مذاکرات چه رمز و رازی است که ایران همچون گلستان در میان آتش است؛ غربی‌ها قیام کردند تا این انقلاب شکوهمند را تسلیم کرده و بشکنند در حالی‌که گرفتار چه چیزهایی شده‌اند.
این مسئول گفت: غربی‌ها سه عامل سرمایه، نیروی انسانی و مدیریت را از عوامل اصلی پیشرفت می‌دانند در حالی‌که الگوهای مادی، انسان را اسیر خود می‌کند چراکه فلسفه زندگی چیز دیگری است و زندگی کوچ نبوده و معنا و مفهومی دارد.
صالحی با بیان این‌که دنیا متوجه شده است ابعاد دیگری جز علم در پیشرفت جوامع موثر هستند، خاطرنشان کرد: وقتی در یک سخنرانی در کره جنوبی با موضوع حکمت دعوت شدم؛ علت را جویا شده و پاسخ شنیدم دوران علم در حال به سر رسیدن است در نتیجه ما باید به دنبال حکمت باشیم که از علم بالاتر است.
رییس سازمان انرژی اتمی کشور با اشاره به مقاومت ۳۶ ساله ملت ایران اظهار کرد: غربی‌ها قصد داشتند که تحریم های فلج‌کننده جدیدی را آغاز کرده و مردم را به خیابان‌ها بکشانند و حکومت را تغییر دهند اما با همت و مقاومت شما مردم عزیز کم آوردند چرا که با وجود تحریم‌ها سرمایه‌های تک تک مردم بسیار تحت تاثیر قرار گرفت اما ملت شریف ایران خم به ابرو نیاوردند.
وی در ادامه اضافه کرد: اگر این پیشینه های جمهوری اسلامی نبودند ما نمی‌توانستیم این‌گونه موفق عمل کنیم چرا زمانی‌که بنده به همراه تیم مذاکره کننده در مذاکرات حضور پیدا می‌کردم هیچ احساس کوچکی در برابر ۶ کشور برتر نداشتیم و لحظه ای فکر نمی‌کردیم در برابر ابرقدرت‌ها ایستاده‌ایم چراکه قدرت خداوند در راس همه قدرت‌ها است .

۲آمریکا در این مذاکرات با یک عده دیپلمات مواجه نبود، بلکه با یک ملت روبرو بود
این مسئول اضافه کرد: در مذاکرات باید محکم ایستادگی کنیم و با توکل بر خداوند، اتکاء به رهبری و مردم حرکت کنیم و این عوامل احترام جامعه مستکبر جهانی نسبت به شما جامعه مسلمان برانگیخته شود واین احترام برآن‌ها تحمیل شد چراکه چاره ای جز احترام نداشتند.
صالحی در ادامه تصریح کرد: آمریکا در این مذاکرات با یک عده دیپلمات مواجه نبود، بلکه با یک ملت روبرو بود چراکه مذاکره کنندگان شما، عصاره این ملت بودند.
وی با بیان اینکه ما باید صداهای نیکو را بشنویم اظهار کرد: وظیفه مذاکره کنندگان پاسخ‌گویی به دغدغه‌ها و تشویش‌های نخبگان جامعه در رابطه با محتویات برجام است؛ ما باید پاسخگو باشیم چراکه رهبری تاکید کردند اگر می‌دانید کارتان را درست انجام دادید با قدرت استدلال به توجیه آن بپردازید.
این مسئول با تاکید بر اینکه بنده مسئولیت آن چیزی را که در بعد فنی برجام آمده است می‌پذیرم گفت: مسئولیت می‌پذیرم تا مبادا خط قرمزهایی این فناوری را با کندی و وقفه روبرو شود چراکه به لطف الهی این‌چنین نیست و نخواهد بود.
صالحی تشریح کرد: در نظر گرفتن منافع ملی، مصلحت کشور، نصب‌العین قرار دادن عزت و ارشادهای رهبری، برخورداری از حمایت رییس جمهور و از همه مهم‌تر لطف و دعای مردم عزیز و با هوشیاری و هوشمندی رهبری و عنایات الهی توانستیم آنچه در شان ملت است برای آنها فراهم آوریم.
رییس سازمان انرژی اتمی کشور یادآور شد: تا ۳۵ ساعت مانده به خاتمه اجتماع وین نمی‌دانستیم چه زمانی به نتیجه می‌رسیم چراکه در نیمه شب قبل از ۲۳ تیر با یک بن‌بست جدی مواجه شده و می‌گفتیم فایده‌ای ندارد.
وی افزود: در شب قدر با وجود بحثی که بین طرفین بالا گرفته بود گویی سد شکسته شد و به برکت ماه رمضان در آن ساعات بابرکت هر چه می‌خواستیم بدست آوردیم.
این مسئول در ادامه با بیان اینکه اختلافات بین کنگره و دولت آمریکا جدی است، خاطر نشان کرد: این مقدر بوده که جمهوری اسلامی با عزتمندی از این مذاکرات خارج شود، البته مذاکرات تمام شده اما سرنوشت برجام کاملا مشخص نیست چراکه در آمریکا غوغایی است و کنگره و دولت آمریکا در برابر هم ایستاده‌اند و یک بازی سیاسی نیست.
صالحی با توجه به اظهارات یکی از آشنایان ساکن آمریکا استدلال کرد: آمریکا چه هزینه‌هایی که از طریق تبلیغات تلویزیونی، روزنامه‌ها و هزاران هزینه دیگر نمی‌کند تا مبادا کنگره به برجام رای دهد اما چه خواهد شد؟!
رییس سازمان انرژی اتمی کشور با صراحت عنوان کرد: چه برجام به سرانجام برسد و چه نرسد ما پیروزیم و حتی اگر کنگره نپذیرد و اوباما نتواند کاری انجام دهد ما چیزی از دست نداده‌ایم چراکه ما به دنیا نشان داده‌ایم که اهل گفت‌وگو هستیم.

۱۳۹۴۰۵۲۵۱۶۲۷۳۴۵۶۱_PhotoL
وی افزود: تیم مذاکره کننده به دنیا نشان داد که ایران هنجارشکن نبوده و به تعهدات خود پایبند بوده است، از جمله کنوانسیون معاهدات وین؛ ما یک کشور متمدن و با حاکمیت عقلانیت هستیم اما آنجا غوغایی است.
این مسئول تشریح کرد: از عباراتی که در رسانه ها آمده است مشخص است که وزیر خارجه آمریکا تحت فشار است چراکه اگر این برجام در کنگره رای نیاورد دلار آمریکا آرام آرام به عنوان یک ارز بین الملی از دست خواهد رفت.
صالحی ادامه داد: اگر این برجام رای نیاورد اعتبار سیاسی آمریکا خدشه‌دار می‌شود و اینکه نمی‌توان به آمریکایی ها اعتماد کرد محقق خواهد شد.
رییس سازمان انرژی اتمی کشور در پایان با بیان اینکه دنیا زودگذر و آخرت ماندنی است، گفت: بنده با توجه به تجربه و اطلاعات خود بیان می‌کنم که مملکت آینده روشن و تابناکی خواهد داشت چرا که آغاز آن با بحث برجام بود و دیدیم چگونه تمام قطعنامه‌های ۶ گانه کنار گذاشته شد ولو اینکه ما یک روز هم به آن قطعنامه‌ها عمل نکردیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/گ۱/و

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “چه برجام به سرانجام برسد و چه نرسد ما پیروزیم/ اگر این برجام در کنگره رای نیاورد اعتبار سیاسی آمریکا خدشه‌دار می‌شود”

  1. اميران گفت:

    جناب آقای صالحی ، متاسفانه از ناحیه دولتی های موزی و فتنه چی وجهه شما مورد سوءاستفاده قرار گرفت و با استدلال های فنی بعضا متناقض خودتان از اعتماد مردم به خود سوء استفاده کردید و در نمایشنامه مذاکرات یکی از بازیگران اصلی در جهت فریب ملت گام بزرگی برداشتید و تمام آن خدمات گذشته خودتان را آتش زدید . آیا تداوم مسئولیت برای فردی متخصص مانند شما این همه شیرین است ؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار