ایران جانبی

کارگاهی به وسعت یک خانه کوچک/ جوان دهه شصتی که برای ۸نفر کارآفرینی کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 192659
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۹
مصاحبه‌ای جذاب با کارآفرین قزوینی؛
شاخص : جوانانی هستند که با ایده‌های خوب می‌توانند کسب و کاری راه اندازی کنند که در کنار آن چندین نفر مشغول به کار شوند و علاوه بر کسب درآمد حلال نیز بر رونق تولید و چرخه اقتصادی کمک کنند.

به گزارش خبرنگاراجتمای شاخص، هیچ‌کس موفق به‌ دنیا نیامده است، هرکسی از یک جایی آغاز کرده و بیشتر افراد موفق از نقطه صفر شروع به کار کرده‌اند و مهمترین عامل موفقیت آن‌ها تلاش درهر لحظه و هرجا است.

شاید بعضی از کسب و کارها در نگاه ما ساده و گذرا باشد در حالی که همین مشاغل ساده، در زندگی روزمره مردم بسیار کاربردی است و محصولاتی که تولید می‌شود نیز بخشی از نیاز جامعه را تامین می‌کند.

اسباب بازی و وسایل سرگرمی کودکان از جمله نیازهای جامعه است که هر خانواده‌ای به سراغ آن می‌رود و متاسفانه یکی از بخش‌هایی است که محصولات مشابه خارجی نیز در بازار کشور جولان می‌دهد در حالی که همه این اقلام قابل تولید در داخل کشور است.

بازی و اسباب بازی یکی از عرصه‌هایی است که جای کار بسیار زیادی دارد و با توجه تنوع بالا نیز با ایده و نوآوری می‌تواند منبع درآمد و تولید بسیاری از فعلان اقتصادی و تولیدکنندگان این مرز و بوم باشد.

جوانانی هستند که با ایده‌های خوب می‌توانند کسب و کاری راه اندازی کنند که در کنار آن چندین نفر مشغول به کار شوند و علاوه بر کسب درآمد حلال نیز بر رونق تولید و چرخه اقتصادی کمک کنند.

مهدی قرائتی متولد سال ۱۳۶۸ از جوانان استان قزوین است که از اواخر سال ۱۳۹۳ با همکاری و ایده همسرش و با وام ۱۰میلیون تومانی توانستند کسب و کاری را با ساخت عروسک‌های دستی در منزل شروع کنند.

این جوان کارآفرین قزوینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: ما یک منزل کوچک داریم که با کمک همسریم تنها اتاق آن را تبدیل به یک کارگاه کوچک کردیم.

وی با بیان اینکه با همکاری همسرم عروسک‌های دست ساز درست می‌کنیم، گفت: همسرم به عروسک سازی علاقه دارد و قبل از ازدواج هم به این کارمشغول بوده است که بعد ازازدواج، با همکاری هم این کار را به صورت گسترده‌ترشروع کردیم.

قرائتی ادامه داد: شاید این کار در نگاه اول ساده به نظر برسد اما سختی زیادی برای رونق گرفتن کارمان گذراندیم؛ ابتدا تولیدات خود را برای فروش به شمال کشور می‌بردیم اما با فروش کمی مواجه بودیم و درآمد زیادی عایدمان نمی‌شد.

وی ادامه داد: اما با بالا بردن تنوع کار و ایده‌هایی که داشتیم بلاخره توانستیم رونق بتهری به کارمان دهیم و اکنون تولیدان خود را به استان‌های تهران، شمال و انزلی صادر می‌کنیم.

این جوان کارآفرین بیان کرد: با توجه به اینکه من در یک شرکت شاغل هستیم نیز بیشتر کارها بر دوش همسرم است اما زمانی که درمنزل حضور دارم با همکاری یکدیگر کار می‌کنیم.

قرائتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز رونق کار ما به جایی رسیده است که به دلیل حجم بالای کار نیز ۶ کارگر دیگر را هم جذب کردیم که در منازل خود کار می‌کنند و مواد اولیه را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم تا محصولات مورد نظر را تولید کنند.

این کارآفرین قزوینی با اشاره به سختی کار تصریح کرد: اوایل فروشگاه‌ها دست سازه‌های ما را نمی‌پذیرفتند و مورد استقبال آن‌‌ها نبود اما با تلاش و پافشاری عروسک‌ها را به آن‌ها تحویل می‌‌دادیم و حتی پولی بابت آن دریافت نمی‌کردیم.

وی ادامه داد: ما می‌خواستیم در وهله اول محصولاتمان به مردم و مشتریان معرفی شود که با گذشت زمان مورد رضایت فروشگاه‌ها و مردم قرار گرفت و به مرور مشتری‌‌های زیادی پیدا کردیم و خوشبختانه استقبال خوبی از محصولات ما به وجود آمد.

قرائتی یادآور شد: ما یک سال اول هیچ پولی برای فروش محصولات خود دریافت نمی‌کردیم اما با تلاش و پشتکار توانستم به موفقیت دست پیدا کنیم.

این هنرمند تشریح کرد: طراحی عروسک‌ها توسط همسرم صورت می‌گیرد و مدیریت، بازاریابی و تامین سرمایه را بنده انجام می‌دهم و اکنون که اجناس گران شده است اما ما قیمت عروسک‌ها را افزایش نداده‌ایم و با همان قیمت و کیفیت قبلی به فروش می‌رسانیم.

وی با بیان اینکه از طریق این کار برای دیگران اشتغال‌زایی کرده است، افزود: عروسک جزو نیازهمه اقشار جامعه است و هر خانوده‌ای برای فرزند خود نیازمند تهیه این محصول است.

قرائتی یادآور شد: ما سعی می‌کنیم که هر روز بر تنوع و کیفیت محصولات خود بیفزایییم و نیازمندی‌های مردم در این زمینه را شناسایی می‌کنیم تا محصولی متناسب با نیاز و سلیقه آن‌ها را تولید کنیم.

این جوان کارآفرین با بیان اینکه مواد اولیه ساخت عروسک به راحتی در داخل کشور قابل تامین است، گفت: امروزه می‌توان با ایده و نوآوری نیز کسب و کار جدیدی ایجاد کرد که هم مخارج زندگی را تامین کرد و هم چند نفر دیگر هم مشغول به کار شوند.

وی در پایان تصریح کرد: توکل به خدا و تلاش در هر کاری باعث موفقیت در آن کار می‌شود لذا به جوانان توصیه می‌کنم وارد عرصه تولید شوند چراکه جوانان ظرفیت بالایی در پیاده سازی کارهای جدیدی دارند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار