کارگاه تزریق گاز LPG در بلوار میرزا کوچک خان قزوین دچار حریق شد+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 124094
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
مديرعامل سازمان آتش‌نشانی قزوين:
شاخص : مديرعامل سازمان آتش نشانی قزوين گفت: بروز آتش‌سوزی گسترده در کارگاه تزريق گاز LPG در بلوار ميرزا کوچک خان قزوين چهار ايستگاه آتش نشانی را به محل حادثه کشاند و خسارات مالی زيادی را به بار آورد.

ابوالفضل ذوالقدر مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی قزوین در ساعت ۱۴:۱۱روز دوشنبه بیستم دی ماه سال ۱۳۹۵، ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های سه ،چهار، ۶ و هفت را به محل حادثه واقع در بلوار میرزا کوچک خان، کوچه ژاندارمری اعزام کرد.

وی افزود: در جریان این حادثه که داخل گاراژ خودرو به وقوع پیوست، یک باب مغازه که به صورت غیر مجاز اقدام به نگهداری تعدادی سیلندر ۲۵ کیلویی گاز مایع و سوختگیری خودروهای دارای مخزن LPG می‌‎کرد به علت عدم رعایت اصول ایمنی و نشت گاز مایع در فضای داخل مغازه دچار انفجار و آتش سوزی می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین با اشاره به رسیدن اولین واحد آتش‌نشانی در کمتر از ۳ دقیقه به محل حادثه افزود: تعداد ۲۰ نفر آتش نشان و پنج خودروی عملیاتی آتش‌نشانی در این عملیات حاضر شد و با توجه به خطر بالای حریق، واحدهای اعزامی با رعایت کامل نکات ایمنی از چندین جهت به محل حریق نزدیک شده و به علت احتمال وقوع انفجار و بروز حوادث جبران ناپذیر جانی بلافاصله اقدام به تخلیه اهالی و کسبه از داخل گاراژ و مغازه‌های مجاور کردند و پس از تشکیل حلقه امنیتی در اطراف محل حادثه مشغول مهار شعله‌های سرکش آتش شدند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۵ کپسول گاز مایع در محل حریق وجود داشت، افزود: آتش نشانان بی‌درنگ و پس از رسیدن به محل در اولین قدم به منظور جلوگیری از انفجار و وقوع حادثه جبران ناپذیر نسبت به سرد کردن کپسول‌های گاز اقدام کردند و با رشادت و تلاش فراوان اکیپ های اعزامی در زمان کوتاهی حریق را کنترل و مهار کرده و از سرایت شعله‌های سرکش آتش به سایر مغازه‌ها و کارگاه‌های مجاور ممانعت به عمل آوردند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از شهروندان آسیبی نرسید، یاد آورشد: در این حادثه یک دستگاه خودروی دوو و پیکان وانت که مقابل این مغازه قرار داشتند دچار حریق و خسارت شدند و این مغازه نیز بطور کامل دچار خسارت و آسیب گردید.

وی در پایان افزود: آتش نشانان پس از ایمن سازی کامل صحنه حادثه و تحویل محل به مأموران نیروی انتظامی، به مأموریت خود پایان دادند.

unnamed (4)

 

unnamed (5)

 

 

 

unnamed

 

unnamed (6)

 

 

unnamed (2)

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار