ایران جانبی

» کارگاه تولید اقلام مورد نیاز مراکز درمانی راه‌اندازی شد/ تولید ۳۰۰دست لباس ضدکرونا
کد خبر: 204948
تاریخ انتشار: 25 مارس 2020 - 12:46
موسس خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین:
شاخص : موسس خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین گفت: تاکنون توانستیم ۳۰۰ دست لباس تحت نظر معاونت درمان را در اختیار مراکز درمانی قرار دهیم، لذا اگر بتوانیم مواداولیه را به موقع فراهم کنیم، تولیدات را افزایش خواهیم داد.

مهدی ایرانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به فعالیت‌های موسسه خیریه “ره‌جویان مهرورزی” در روزهای شیوع بیماری کرونا اظهار کرد:  باتوجه به شیوع ویروس کرونا؛ از روز اول به دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام آمادگی کردیم تا با استفاده از ظرفیت‌های موسسه نیز کارگاه خیاطی را جهت دوخت لباس پرسنل بیمارستانی راه‌اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه دوخت لباس‌ را از ۲۵ اسفندماه آغاز کردیم، افزود: بعد از اخذ مجوز، تهیه مکان، پارچه و ملزومات لازم و تاییدیه از سوی دانشگاه علوم پزشکی؛ دوخت لباس سرهمی و گان، که همان لباس ضدویروس کرونا برای پزشکان و کادر درمان است، را آغاز کردیم.

موسس خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین اضافه کرد: این تولیدات به صورت ۱۰۰ درصد رایگان و تحت نظر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین به بیمارستان‌ها اهداء می‌شود که تاکنون توانستیم مراکز درمانی کوثر، بوعلی، ولایت، رازی، شفای تاکستان، حضرت ولیعصر آبیک، مراکز فوریت‌های پزشکی و حتی مرکز درمانی شهید بلندیان را تحت پوشش قرار دهیم.

ایرانی‌فر بیان کرد: دوخت این لباس ها را از ۲۵ اسفندماه آغاز کردیم که روز اول توانستیم ۳۰دست لباس سرهمی و گان را تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی، در اختیار کادر درمان بیمارستان بوعلی قرار دهیم.

وی اذعان داشت: باتوجه به نیاز و موقعیت بیمارستان صحرایی؛ در نظر داریم که طی دو روز آینده با دوخت روبالشتی و روتختخوابی و چادر نماز، این مرکز را نیز تجهیز کنیم.

این موسس خیریه تصریح کرد: با توجه به ایام تعطیلات نوروز و عدم دسترسی به تهیه برخی ملزومات اولیه برای دوخت، تاکنون توانستیم ۳۰۰ دست لباس تحت نظر معاونت درمان را در اختیار مراکز درمانی قرار دهیم، لذا اگر بتوانیم مواداولیه را به موقع فراهم کنیم، تولیدات را افزایش خواهیم داد.

موسس خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین خاطرنشان کرد: پارچه استانباند، کش یک سانتی و دو سانتی و نخ مخصوص از مواداولیه این تولیدات است که متاسفانه با توجه به ایام تعطیلات، به سختی می‌توانیم این اقلام را تهیه کنیم.

وی ادامه داد: این لباس‌ها قابل شستشو است و قابلیت اتوکلاو دارد که حداقل هر لباس تا ۵ مرتبه بعد از شستشو استریل، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

ایرانی‌فر ابراز کرد: موسسه از روز اول اعلام آمادگی کرده است، تا روزی که بتوانیم با یاری یکدیگر این ویروس منحوس را ریشه‌کن کنیم نیز در بحث تهیه لباس در خدمت مراکز درمانی خواهد بود و از خیرین دیگر تقاضا دارم که کمک‌های خود را در جهت رفع کمبود دستگاه‌ها و ملزومات مربوط به درمان بیماران و دارو، به کار گیرند.

موسس خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین بیان کرد: این موسسه در بحث تهیه لباس کادر درمان، استان قزوین را تا حد امکان تحت پوشش قرار خواهد داد و در صورت تامین ظرفیت، این تولیدات را به استان‌های همجوار ارسال خواهیم کرد.

وی ضمن تقدیر از مشارکت اداره اوقاف به جهت در اختیار قرار دادن حسینیه امامزاده حسین (ع) به عنوان کارگاه تولیدات، گفت: ۳۰ نفر به صورت مستقیم در دو شیفت صبح و عصر و ۱۰ نفر هم نیروی تدارکاتی به صورت غیرمستقیم به صورت داوطلبانه با ما همکاری دارند.

ایرانی فر گفت: از مردم تقاضا دارم که در این جنگ بیوتکنولوژیک، همکاری لازم را داشته باشند و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و توصیه مسئولین، در منزل بمانند تا بتوانیم زودتر از سایر کشورها این ویروس را ریشه‌کن کنیم.

این خیر با اشاره به فعالیت‌های دیگر موسسه، اظهار کرد: با توجه به عدم وجود دستگاه رادیوتراپی در استان قزوین و مراجعه بیماران برای ادامه درمان به استان‌های همجوار؛ از سال ۹۰ با همکاری و رایزنی خیرین در جهت ساخت درمانگاه و مرکز رادیوتراپی بیمارستان ولایت و حمایت از بیماران سرطانی وارد عمل شدیم که اکنون در حال اتمام است.

موسس خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین افزود: علاوه بر ساخت درمانگاه و مرکز رادیوتراپی بیمارستان ولایت؛ موسسه در بحث کمک هزینه دارویی و غذایی به بیماران سرطانی، بیماران خاص و صعب العلاج مانند کودکان مادرزادی هم حمایت‌هایی دارد.

وی بیان کرد: با همت خانواده خراسانی که بخش عمده حمایت از بخش تکمیل بیمارستان ولایت را برعهده گرفتند و رایزنی با خیرین دیگر، دستگاه رادیوتراپی تهیه شده و ظرف چند ماه آینده بعد از شکست ویروس کرونا این دستگاه راه اندازی می‌شود.

ایرانی‌فر ابراز کرد: ساختمان شیمی درمانی جدید هم تکمیل شده و طی چند روز آینده این بخش از ساختمان قدیم، به بخش ساختمان جدید منتقل می‌شود و همچنین بخش هتلینگ جهت استراحت همراهان بیمار در حال تکمیل است.

این موسس خیریه ادامه داد: بخش درمانگاه تخصصی غربالگری بیماری‌های سرطانی که از زمان سفر مقام معظم رهبری به استان شروع به کار کرده و به صورت نیمه کاره باقی مانده بود، با کمک موسسه ره‌جویان مهرورزی قزوین و خیرین دیگر انجام شده و در حال خدمات رسانی است.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از بانوان سرپرست خانوار هم یکی دیگر از فعالیت‌های موسسه است که در بحث‌های خدمات درمانی و دارویی، غذایی و مسکن تا حد توان حمایت می‌کند.

موسس خیریه ره‌جویان مهرورزی قزوین با اشاره به موضوع پیشگیری از اعتیاد به عنوان فعالیت دیگر موسسه، توضیح داد: با مشارکت معاونت پیشگیری از جرم دادگستری، این فرصت را برای جوانان درگیر اعتیاد فراهم ساختیم که در صورت داشتن انگیزه لازم برای ترک؛ تا سه مرحله مورد حمایت قرار می‌گیرند.

ایرانی‌فر با بیان اینکه تمام هزینه‌های کمپ بر عهده موسسه است، اضافه کرد: تا زمانی که فرد معتاد در کمپ به سر می‌برد، هزینه رسیدگی به خانواده را برعهده خواهیم گرفت و حتی بعد از خارج شدن از کمپ نیز تا حد توان در جهت ایجاد اشتغال فرد را حمایت خواهیم کرد تا دچار آسیب نشود.

گفتنی است علاقه مندان کمک به این امر خیر و خیرین می‌توانند با مراجعه به شماره حساب ۲۱۱۹۰۷۲۳۳۹ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۴۹۰۳۷۲۶ شعبه بانک تجارت در سراسر کشور نسبت به واریز وجه،  اقدام کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار