کارگاه را با مساعدت بسیج سازندگی قزوین راه‌اندازی کردم/ روزانه۲۰۰کیلوگرم میوه خشک تولید می‌کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118509
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹
كارآفرين قزويني:
شاخص : کارگاه را با مساعدت بسیج سازندگی قزوین راه‌اندازی و توانستم زمينه اشتغال 8نفر از جوانان را فراهم نمایم.

به گزارش شاخص نیوز، “سید امیر حسین ترابی” یکی از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی است که دو ماهی است مشغول به کار بوده و در حال حاضر اقدام به راه‌اندازی کارگاهی در شهرستان آبیک کرده و به دنبال آینده‌ای روشن در زمینه اقتصاد است.

ترابی این روزها با ایجاد یک کارگاه میوه خشک کن توانسته برای خود کسب درآمد کند و به همت و تلاش بسیج سازندگی استان قزوین سرعت و تکامل بیشتری به کار خود داده است.

این جوان کارآفرین قزوینی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در ابتدا با دیدن آموزش های لازم زمینه ایجاد این کارگاه را در ذهن خود آماده کردم و با پس اندازی که داشته برای اجرای این طرح که در ابتدا مستلزم داشتن یک دستگاه میوه خشک کن بوده، آن را تهیه کردم.

وی در ادامه افزود: در ابتدای شروع کار با مشکلات متعددی روبرو بودم و باید به تنهایی از پس آن بر می آمدم، اما با مراجعه به سازمان بسیج سازندگی قدری از این مشکلات حل شد و توانستم کارگاه خود را راه اندازی کنم.

این فعال اقتصاد مقاومتی به سود دهی این کارگاه اشاره کرد و گفت: خشک کردن میوه در استان قزوین کاری نو محسوب می شود و کارگاه های بسیار کمی در استان وجود دارد به همین دلیل سودآوری خوبی دارد.

ترابی بیان کرد: با توجه به متنوع بودن میوه جات در هر فصل، می توان گفت که این شغل راکد بودن نخواهد داشت و می توان در تمامی فصول مشغول به کار بود و روزانه در حال حاضر ۲۰۰ کیلوگرم کیوی را خشک می کنیم.

این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی که توانسته به صورت مستقیم و غیر مستقیم زمینه اشتغال ۸ نفر از جوانان را فراهم کند، تصریح کرد: در حالی با مساعدت بسیج سازندگی استان قزوین ۳۰ میلیون تومان وام در قالب صنایع تبدیلی دریافت کرده ام که کمک بسیار ارزشمند و بزرگی در راه اندازی این کارگاه بود.

وی در پایان به نوپا بودن این کار در استان اشاره کرد و عنوان نمود: در اول راه هستم و امیدوارم مسئولین کمکم کنند تا بتوانم محصولات خود را معرفی کنم.در حال حاضر بازار فروش خود را در بازار استان تهران شناسایی و سفارش گرفته ام و امیدوارم با گسترش کارگاه خود به نقاط مختلف کشور و حتی جهان ارسال کنم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار