نمایشگاه پژوهشی و ترویجی مرکز تحقیقات کشاورزی در قزوین گشایش یافت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86488
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
براي اولين بار در سطح استان؛
شاخص : به منظور گرامیداشت هفته پژوهش، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی،آموزشی وترویجی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، دکتر مهرزاد مستشاری در آئین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، آموزشی و ترویجی مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: در این نمایشگاه ۲۵ طرح تحقیقاتی برای اولین بار ارائه شده که در این میان از ۶ طرح برتر، ۴ آموزشگر برتر ، ۶ مروج برتر در حوزه پژوهشی تجلیل خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین تصریح کرد :در این نمایشگاه دستاوردهای یکساله تحقیقی و پژوهشی مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان به نمایش گذاشته شده و برای اولین بار در سطح استان برگزار می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه از کار پژوهشی تا انتقال دانش فنی وجود دارد که شرکت های دانش بنیان، ایده را به محصول تبدیل و توسط بخش ترویج هم به بهره بردار و کشاورز منتقل می شود.

مستشاری اعلام کرد: برای دستاوردهای جدید مرکز تحقیقات هم امسال مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی استان افتتاح شده است.

وی گفت: ۶ شرکت دانش بنیان در زمینه های کشت بافت ارقام مقاوم انگور ، دستگاه آبیاری هوشمند در دو فاز مختلف دستگاه سرد کن آب و آبیاری برای پرورش ماهی قزل آلا  ارائه شده که سفارشات این شرکتها به صورت کاملا بومی در مرکز رشد مستقر می شود.

این محقق مشکل کشاورزی استان را؛ عدم انتقال تحقیقات پژوهشی به کشاورزان و بهره برداران عنوان کرد.
مستشاری تصریح کرد: درحوزه آموزش به بهره برداران در مقطع علیم کاربردی و دانش آموزی آموزش داده شده  و در حوزه ترویج هم آخرین یافته های ترویجی تحقیقی، کتابچه های ترویجی و بروشورهای ترویجی ارائه شده است.

وی از کلیه پژوهشگران خواست: با شرکت در این نمایشگاه با آخرین دستاوردهای تحقیقی ، آموزشی و ترویجی در زمینه های مختلف ؛ جنگل و مرتع ، گیاهپزشکی، علوم دامی، زراعی و باغی، آب و خاک و فنی مهندسی آشنا شوند.

انتهای پیام/۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار