Iranjb.ir

کاشت ۳ هزار درخت به احترام شهدای قزوین/ برنامه‌های محیط زیستی تا ۱۷ اسفند ادامه دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95680
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۱۱
شهردار قزوین خبر داد:
شاخص : شهردار قزوین گفت:فضایی در شمال المان شهدای گمنام طراحی شده که با ورود هر شخصیت ملی یا خارجی یک درخت به احترام 3هزار شهید استان قزوین کاشته شود و این طرح برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد.
images (9)

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود نصرتی شهردار قزوین در مراسم بزرگداشت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی با اشاره به وسعت ۱۰ هکتاری بوستان ملاخلیلا ، اظهار کرد: این بوستان یکی از باغستان‌های سنتی احیاء شده قزوین است.

وی افزود: تمام زیرسازی و طراحی‌های بوستان ملاخلیلا بدون مداخله و تخریب در فضای سبز انجام گرفته و بافت سنتی آن حفظ شده است.

شهردار قزوین گفت: این بوستان یکی از الگوهای آزمایشی است تا در آینده بیشتر باغستان‌های استان را به همین شیوه به روز و حفظ کنیم.

نصرتی با بیان اینکه مباحث محیط زیستی در سال ۹۴ طور دیگری رقم خورد، خاطرنشان کرد: ۱۲ اسفند را با برگزاری روز ملی حیات وحش در قزوین و افتتاح فاز ۳ دهکده طبیعت آغاز شد.

این مسئول با اشاره به اینکه برنامه‌های مربوط به محیط زیست تا ۱۷ اسفند ادامه دارد، گفت: در روز پایانی فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری برای سازمان محیط زیست کشور که به عنوان یک قانون ابلاغ شده است مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: سال گذشته ۵۰ هزار نهال در اختیار مردم قرار گرفت تا به نام خود بکارند و در حفظ و نگهداری آن‌ها مشارکت کنند.

شهردار قزوین تشریح کرد: فضایی در شمال المان شهدای گمنام طراحی شده است که با ورود هر شخصیت ملی و خارجی به استان ابتدا یک درخت به احترام ۳هزار شهید استان قزوین کاشته شود که این طرح برای اولین بار در کشور انجام شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “کاشت ۳ هزار درخت به احترام شهدای قزوین/ برنامه‌های محیط زیستی تا ۱۷ اسفند ادامه دارد”

  1. دیان می‌گه:

    آقای شهردار از یک طرف دنبال اخذ مجوز برای تبدیل باغات سنتی قزوین ( حدفاصل دروازه رشت ، جاده نسیم شمال تا شهرک فرهنگیان )به مراکز تجاری ، ترمینال مسافربری شمال ، میدان تره بار و…. هستی و از طرف دیگر با صرف میلیاردها تومان هزینه برای درختکاری در بوستان باراجین برنامه ریزی میکنید. منافع این کارها برای چه کسانی نان میشود ؟؟؟!!!.

پاسخ دهید

آخرین اخبار