کاشت ۳ هزار درخت به احترام شهدای قزوین/ برنامه‌های محیط زیستی تا ۱۷ اسفند ادامه دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95680
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۱۱
شهردار قزوین خبر داد:
شاخص : شهردار قزوین گفت:فضایی در شمال المان شهدای گمنام طراحی شده که با ورود هر شخصیت ملی یا خارجی یک درخت به احترام 3هزار شهید استان قزوین کاشته شود و این طرح برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود نصرتی شهردار قزوین در مراسم بزرگداشت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی با اشاره به وسعت ۱۰ هکتاری بوستان ملاخلیلا ، اظهار کرد: این بوستان یکی از باغستان‌های سنتی احیاء شده قزوین است.

وی افزود: تمام زیرسازی و طراحی‌های بوستان ملاخلیلا بدون مداخله و تخریب در فضای سبز انجام گرفته و بافت سنتی آن حفظ شده است.

شهردار قزوین گفت: این بوستان یکی از الگوهای آزمایشی است تا در آینده بیشتر باغستان‌های استان را به همین شیوه به روز و حفظ کنیم.

نصرتی با بیان اینکه مباحث محیط زیستی در سال ۹۴ طور دیگری رقم خورد، خاطرنشان کرد: ۱۲ اسفند را با برگزاری روز ملی حیات وحش در قزوین و افتتاح فاز ۳ دهکده طبیعت آغاز شد.

این مسئول با اشاره به اینکه برنامه‌های مربوط به محیط زیست تا ۱۷ اسفند ادامه دارد، گفت: در روز پایانی فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری برای سازمان محیط زیست کشور که به عنوان یک قانون ابلاغ شده است مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: سال گذشته ۵۰ هزار نهال در اختیار مردم قرار گرفت تا به نام خود بکارند و در حفظ و نگهداری آن‌ها مشارکت کنند.

شهردار قزوین تشریح کرد: فضایی در شمال المان شهدای گمنام طراحی شده است که با ورود هر شخصیت ملی و خارجی به استان ابتدا یک درخت به احترام ۳هزار شهید استان قزوین کاشته شود که این طرح برای اولین بار در کشور انجام شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “کاشت ۳ هزار درخت به احترام شهدای قزوین/ برنامه‌های محیط زیستی تا ۱۷ اسفند ادامه دارد”

  1. دیان گفت:

    آقای شهردار از یک طرف دنبال اخذ مجوز برای تبدیل باغات سنتی قزوین ( حدفاصل دروازه رشت ، جاده نسیم شمال تا شهرک فرهنگیان )به مراکز تجاری ، ترمینال مسافربری شمال ، میدان تره بار و…. هستی و از طرف دیگر با صرف میلیاردها تومان هزینه برای درختکاری در بوستان باراجین برنامه ریزی میکنید. منافع این کارها برای چه کسانی نان میشود ؟؟؟!!!.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار