اختلاف مراجع آماری یکی از چالش‌های موجود در سیستم‌ مدیریتی کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 114213
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۴۵
رییس کمیسیون اصل نود مجلس:
شاخص : رییس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: امروز پایه تصمیم‌گیری‌های علمی و کارشناسی مبتنی بر آمار است و یکی از مشکلاتی که در کشور با آن مواجه هستیم بحث آمار و اطلاعات صحیح است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داود محمدی رییس کمیسیون اصل نود مجلس ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین اظهار کرد: امروز پایه تصمیم‌گیری‌های علمی و کارشناسی مبتنی بر آمار است و یکی از مشکلاتی که در کشور با آن مواجه هستیم بحث آمار و اطلاعات صحیح است.

وی افزود: به طور مثال برای گرفتن آمار اشتغال در استان، از ۶ تا ۷ مرجع استعلام کردم و هر بار پاسخ‌های متفاوتی دریافت کردم حال اگر این موضوع به کل کشور تسری یابد، مشخص است که وضعیت مناسبی در این بخش نداریم.

نماینده مردم قزوین در مجلس خاطرنشان کرد: تا آمار صحیحی نداشته باشیم، برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته منطبق بر اهداف تعیین نشده نخواهد بود بنابراین ناگزیر به داشتن آمار صحیح هستیم.

وی تصریح کرد: آمار صحیح، مبتنی بر تعریف درستی درخصوص موضوع مورد بحث است بنابراین در سرشماری نفوس و مسکن که از مسائل اساسی در کشور است باید نگاه کارشناسی و دقیقی بر این امر صورت گرفته و اهتمام جدی داشته باشیم تا مردم نیز حساسیت لازم را پیدا کنند و در عرصه حضور جدی یابند.

محمدی عنوان کرد: همه مسئولان استانی، اصحاب جراید و صدا و سیما در ایجاد حساسیت در جامعه و اطلاع رسانی برای شرکت در سرشماری نفوس و مسکن نقش دارند تا آمار دقیق و جامعی کسب کنیم و بر پایه آن برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت استقبال شایسته از رییس جمهور در سفر آتی به استان بیان کرد: سفر هیئت دولت می‌تواند نقطه عطفی برای قزوین باشد و هم اکنون مجموعه مسوولان استانی در حال پیگیری مباحث مختلف مربوط به سفر ریاست جمهوری هستند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: با ارزیابی‌های انجام شده اقدامات مطلوبی در سفر رییس جمهور به استان قزوین صورت خواهد گرفت و مسیولان کشوری نگاه خوب و مناسبی به این سفر دارند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر اعتبارات به پروژه‌هایی که فاقد ردیف و اعتبار هستند اختصاص پیدا کرده است یعنی در شرایط عادی نمی‌توانیم بودجه‌ای برای آنها اختصاص دهیم این موضوع مزیت خوبی برای استان قزوین محسوب می‌شود که آمار و ارقام آن نیز قطعی شده است و جزئیات آن در سفر ریاست جمهوری ابلاغ می‌شود.

محمدی در پایان ادامه داد: خدمات بسیار ارزنده‌ای مربوط به پروژه‌ راه‌های روستایی، آب رسانی روستایی، راه‌های فرعی، بهسازی داخل روستاها و همچنین پروژه‌های اساسی استان در حوزه آب کشاورزی و آب شرب دیده شده است که جهشی به اندازه ده سال بودجه عادی و جاری در این سفر نصیب استان خواهد شد و می‌تواند تحرکی در استان ایجاد کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار