ایران جانبی

» کاندیداها از تبلیغات زودهنگام بپرهیزند/ بداخلاقی‌های انتخاباتی زیر ذره‌بین دستگاه‌های نظارتی است
کد خبر: 200148
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۷:۰۹
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: هئیت‌های اجرایی و نظارتی تمام تحرکات را رصد می‌کنند و امیداوریم بهترین انتخابات تاریخ از لحاظ قانونی و مشارکت را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، هدایت الله جمالی پور عصر امروز در بازدید از ستاد مرکزی انتخابات شهرستان قزوین اظهار کرد: امیدوارم که انتخابات پرشور و با حضور حداکثری مردم برگزار شود و افتخاری بزرگ را بار دیگر در ایران شاهد باشیم تا از توطئه‌ها عبور کنیم.

وی افزود: امروز آخرین روز ثبت نام کاندیداها است و بلافاصله از فردا فرآیند رسیدگی به صلاحیت کاندیداها اجرا می‌شود و کار هیئت اجرایی از فردا آغاز خواهد شد.

استاندار قزوین گفت: امروز مردم ما نسبت به گذشته بصیر و آگاه‌تر هستند به طوری که به سوی بداخلاقی‌ها نمی‌روند و از کاندیداها می‌خواهیم که خود را ملتزم به قانون بدانند و رسما حکم قانون را رعایت کنند.

این مقام مسئول گفت: کسی که می‌خواهد قانون‌گذاری کند نیز خود باید قانون مدار باشد لذا کاندیدا فقط در زمان مشخص مجاز به تبلیغ هستند و از تبلیغات زودهنگام خودداری کنند.

جمالی پور در ادامه گفت: کاندیداها باید اخلاق را رعایت کنند و بدانند که به هر قیمتی نباید وارد مجلس شد چراکه مردم باید بتوانند اعتماد کنند.

وی عنوان کرد: هئیت‌های اجرایی و نظارتی تمام تحرکات را رصد می‌کنند و امیداوریم بهترین انتخابات تاریخ از لحاظ قانونی و مشارکت را داشته باشیم.

استاندار قزوین بیان کرد: هدف این است که فرمانداران به وظایف قانونی خود که برگذاری انتخابات پرشور است عمل کنند.

این مقام مسئول ابراز کرد: مردم ما به انقلاب خود دلبستگی دارند و با اصل نظام هیچ مسئله‌ای ندارند و از اصل جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند ؛ مردم ما بصیر و آگاه هستند و اهمیت مجلس را به خوبی می‌دانند.

جمالی پور بیان کرد: سر صندوق‌های رای جای تبلیغ نیست و رسانه‌ها باید آگاه سازی کنند؛ ما در برابر تمامی کاندیداها براساس حکم و قانون عمل و به طور یکسان عمل می‌کنیم.

وی افزود: توصیه اصلی ما به کاندیدا تبعیت و پایبندی به حکم قانون است که از راه‌های جلب و مشارکت‌ حداکثری مردم پایبندی به قانون است.

این مقام مسئول عنوان کرد: توجه به امنیت ملی بسیار مهم است و نقد کارشناسی و عالمانه ایرادی ندارد اما باید در چارچوب قانون باشد.

استاندار قزوین با بیان اینکه تخلفات متعددی را به ما و سایر دستگاه‌ها گزارش کردند، گفت: درباره خطاهای انتخاباتی قصد شکایت از کسی را نداریم و کاندیدا باید توجه کنند که این موارد پیش نیاید تا بتوانیم انتخابات پرشوری را برگزار کنیم و از افراط که به منافع ملی آسیب می‌زند، بپرهیزیم.

جمالی پور بیان کرد: نمایندگان فعلی که کاندید شده‌اند، نمی‌توانند در مراسمات و همایش‌های اجتماعی که جنبه تبلیغی دارد حضور یابند مگر اینکه جنبه قانونی و الزامی داشته باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار