کاهش آسیب های اجتماعی با استفاده از ظرفیت های مساجد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96204
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۳۹
مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی مساجد استان:
شاخص : مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجداستان با بیان اینکه مساجد پتانسیل های لازم جهت کاهش آسیب های اجتماعی را دارند گفت: گاهاً در جامعه اسلامی ظرفیت های عظیم مساجد به فراموشی سپرده می شود.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، علی رمضانی در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس کانون مساجد و تجلیل از ائمه جماعات، مدیران و اعضای این کانون که عصر دیروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: با وجود مشکلات اقتصادی همت ائمه جماعات و مسئولین باعث پیشبرد اهداف شده است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قزوین تصریح کرد: یکی از سیاست های ستاد عالی کانون های مساجد اجرای طرح سطح بندی این کانون ها بوده که بر این اساس رتبه فعالیت های فرهنگی مساجد تعیین خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه مساجد پتانسیل های لازم جهت کاهش آسیب های اجتماعی را دارند افزود: طرح سبک زندگی بالغ بر ۲۰۰ جلسه در مساجد طی ۲ ماه برگزار شد.

رمضانی با اشاره به اینکه باید از توان حداکثری مساجد استفاده شود، ابراز کرد: گاهاً در جامعه اسلامی ظرفیت های عظیم مساجد به فراموشی سپرده می شود.

وی با اشاره به جشنواره مدهامتان، بیان کرد: این جشنواره امسال در استان برگزار شد که موجب تشویق و انگیره در تصحیح قرائت، تجوید و تدبر می شود و حاصل این جشنواره کسب رتبه اول قرائت کشوری است.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان به جمع آوری و تدوین کتاب امت واحده اشاره کرد و گفت: این کتاب بر اساس شعار امسال مقام معظم رهبری و همکاری مسئول حوزه و دانشگاه در ۶۰ صفحه گرد آوری شده است.

این مسئول ادامه داد: این کتاب در پنج هزار نسخه چاپ و بین کانون های مساجد توزیع شد که بالغ بر ۶ هزار نفر از این مسابقه استقبال کردند.

رمضانی با بیان اینکه این مسابقه در سطح کشور نیز مورد استقبال مردم بوده، گفت: نزدیک به ۱۱ هزار نفر در این مسابقه شرکت کرده اند که به ۸۰ نفر به قید قرعه جوایزی اهداء شد.

وی با اشاره به تولید ۱۱ اثر پژوهشی موثر در خصوص ۱۹ مهر، عنوان کرد: براساس سخنان رهبری، تولید آثار در ۱۱ استان به اجرا درآمده که می تواند به عنوان بازوهای قوی سازمان ها و نهادهای دولتی باشد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در ادامه با بیان اینکه این آثار در برنامه ریزی ها راهگشا هستند، تاکید کرد: نیاز به برنامه ریزی در مساجد از اولویت ها است و در خصوص مسئله تدبر در قرآن اقداماتی صورت گرفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه تاکنون ۵۰ کانون تاسیس شده، ابراز کرد: طبق اساس نامه ۹۰ درصد برنامه های پیش بینی شده محقق و مابقی در دست اجراست.

رمضانی با اعلام اینکه ۶۰ درصد فعالیت های فرهنگی روستایی و ۴۰ درصد شهری است، عنوان کرد: با وجود تنگناهای مالی تا کنون بالغ بر ۳۰۰ میلیون سرانه، پشتیبانی و تسهیلات دوره های آموزشی محقق شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید مراقب شبیخون های فرهنگی باشیم، خاطرنشان کرد: حمایت از مساجد و حضور در آن ترویج سبک زندگی اسلامی را به دنبال دارد.

انتهای پیام/۷۰۰/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • خرید خودروهای لوکس توسط شهردارها مغایر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است
 • نیروهای مازاد و غیرمتخصص از معضلات اصلی شهرداری‌ها هستند/ شوراها از مداخله در امور اجرایی خودداری کنند
 • نگرانی‌هایی که با یاد خدا از بین می‌رود
 • پیش‌بینی ۷۵۰میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری‌های استان
 • بازدید جمعی از اصحاب رسانه از مراکز کمپ ترک اعتیاد استان / مرکز کمپ اعتیاد صلواتی در قزوین راه‌اندازی می‌شود
 • سپاه پاسداران ایران، عملیات گرفتن انتقام خون شهید محسن حججی را آغاز کرد
 • اولین دزدی بازیگر ستایش!+عکس
 • اولین واکنش حاجی‌صفی پس از بازی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی+عکس
 • سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی در قزوین راه اندازی می‌شود
 •  ما برخلاف ایران به متن و روح برجام پایبند بوده‌ایم!/ تخصیص بودجه بیشتر به سپاه و برنامه موشکی تهران نگران‌کننده است
 • مدیرکل جدید کمیته امداد قزوین معرفی شد
 • دفاع علوی و کرباسیان از برنامه‌های خود/دلتنگی مردم برای تورم از دید مخالف کرباسیان/مخالفت نمایندگان با جلسات شبانه رأی اعتماد
 • آخرین اخبار