کاهش آلودگی هوا با هوشمند سازی چراغ‌های راهنمایی در قزوین
کد خبر: 112412
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۹
کارشناس مرکز کنترل ترافیک قزوین خبر داد:
شاخص : کارشناس مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین گفت: با افزایش 80 درصدی هوشمندسازی چراغ‌های راهنمایی سطح شهر قزوین میزان آلودگی هوا کاهش یافته است.

پرویز مهربان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ تقاطع سطح شهر قزوین به سیستم هوشمند کنترل مرکزی مجهز است، اظهارکرد: بر این اساس ۸۰ درصد چراغ‌های راهنمایی سطح شهر قزوین هوشمندسازی شده است.

کارشناس مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین در ادامه از کاهش ۱۳ درصدی آلودگی هوا در قزوین خبر داد و تصریح کرد: تقاطع‌ها مهمترین گلوگاه های ترافیکی در سطح معابر شهری بوده و حل معضلات و گره های ترافیکی آنها با رویکردی مسنجم و یکپارچه گامی حیاتی و اساسی در ساماندهی ترافیک شبکه معابر سطح شهر است.

این مسئول با اشاره به مأموریت معاونت حمل و نقل و ترافیک گفت: این مرکز به صورت مستمر مطالعات لازم برای نصب و راه‌اندازی چراغ‌های راهنمایی در تقاطع های سطح شهر را انجام می‌دهد.

مهربان مزایای هوشمندسازی چراغ‌های راهنمایی را؛ ارتباط با دیگر محیط‌های نرم‌افزاری و سخت‌‌افزاریITS، مدیریت تمام تقاطع‌های هوشمند موجود در شبکه به صورت متمرکز، تنظیم پارامترهای زمان‌بندی در تقاطع‌های درون شهری عنوان کرد.

وی در انتها اضافه کرد: اختصاص زمان سبز به محورها بر اساس حجم ترافیک عبوری در هر لحظه و ایجاد هماهنگی در شبکه حمل و نقل شهری، تنها توسط سیستمهای هوشمند کنترل مرکزی چراغ‌های راهنمایی تقاطعات صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار