کاهش اهدای خون در مراکز خونگیری استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 178352
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
مدیرکل انتقال خون قزوین خبر داد:
شاخص : مدیرکل انتقال خون استان قزوین از کاهش مراجعه کنندگان به مراکز خونگیری قزوین و تاکستان در 8 ماه نخست امسال خبر داد.

محمدحسین براداران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به کاهش مراجعه به مراکز خونگیری قزوین، اعلام کرد: در هشت ماه نخست امسال ۳۵ هزار و ۱۶۱نفر به مراکز خونگیری قزوین و تاکستان مراجعه کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال ۶٫۱۲ درصد کمتر شده است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین با بیان اینکه از مجموع مراجعه کنندگان به مراکز خونگیری ۲۶ هزار و ۷۲ نفر خون اهدا کرده اند، افزود: از این تعداد ۱۶هزار و ۴۸۹ نفر مستمر و یک هزار و ۷۴۰ نفر بانوان بودند.

این مسئول با تاکید بر اینکه فعالیت سازمان انتقال خون استان قزوین برای ترغیب مردم با دادن فراخوان و فرهنگ سازی برای اهداء خون در سطح مدارس و ادارات استان بیشتر شده است، گفت: فرهنگ سازی برای اهداء خون کار مشکلی است اما در عین حال هر فرد سالم می تواند در طول سال ۳ تا ۴ مرتبه خون اهداء کند و هدف اصلی سازمان افزایش تعداد اهداکنندگان مستمر است.

براداران خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ۱۵هزار و ۱۹۴واحد کیسه خون به بیمارستان‌های استان ارسال شده است.

وی اضافه کرد: ضمن تامین کامل نیاز بیمارستان‌های استان به فرآورده‌های خونی یک هزار و ۴۱۸ واحد کیسه خون نیز به سایر استان‌ها ارسال شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/ پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار