کاهش خسارت در حوادث با پایان یافتن موازی‌کاری دستگاه‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88671
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۹:۴۳
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تاكيد كرد
شاخص : معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین در کارگروه تخصصی امداد و نجات گفت: اگر موازی کاری دستگاه ها کم شود شاهد کاهش خسارت در زمان بروز حوادث خواهیم بود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حکمت الله هاشمی در کارگروه تخصصی امداد و نجات استان قزوین با اشاره به اینکه باید از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی نهایت استفاده را ببریم، اظهار کرد: اگر موازی کاری دستگاه ها کم شود شاهد کاهش خسارت در زمان بروز حوادث خواهیم بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوینهدف از تشکیل کارگروه تخصصی امداد و نجات استان را ارزیابی مناسب سوانح برای رسیدن به زبان مشترک و اقدامات هماهنگ دانست و افزود: این کارگروه ابزاری برای تعیین وضعیت، کنترل اقدامات امداد و نجات، برآورد تاثیر حوادث بر پیشرفت و شناسایی فرصت ها و تهدیدهای جدید است.

این مسئول تصریح کرد: برنامه های تقویتی برای نقاط ضعف و مشکل دار در نظر گرفته شده تا به یک برنامه هم افزایی تبدیل شود.

هاشمی عنوان کرد: آموزش همگانی و نقش ۵۰ درصدی آن در بخش حوادث، ساماندهی تیم های امداد و نجات روستایی و تشکیل بانک اطلاعاتی در مدیریت بهتر حوادث بسیار موثر است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم در لحظات ابتدای حوادث و بلایای طبیعی عملکرد مناسبی از خود نشان نمی‌دهند که لازم است برای بهبود آن آموزش‌های مختلفی ارائه شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار