کاهش ذخایر خونی قزوین در ماه رمضان
کد خبر: 105812
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
مدیرکل انتقال خون استان خبر داد
شاخص : مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: در ایام ماه مبارک رمضان و با توجه به کاهش مراجعه برای اهدای خون، ذخایر خونی کاهش یافته است.

محمدحسین برادران صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به کاهش ذخایر خونی استان اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان و با توجه به کاهش مراجعه برای اهدای خون، ذخایر خونی کاهش یافته است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین بیان کرد: نیاز به خون در تمام سال برای بسیاری از بیماران امری ضروری است که از این رو تمام شهروندان باید نسبت به اهدای خون سالم اهتمام جدی و کافی داشته باشند.

این مسئول اهدای خون را امری ضروری و مهم دانست و تصریح کرد: با توجه به کمبود برخی از منابع خونی در جامعه و نیاز بسیاری از بیماران به تزریق مناسب خون سالم شهروندان نسبت به حضور در مراکز انتقال خون و اهدای خون اقدام کنند.

برادران اضافه کرد: روزه داری با اهدای خون منافات ندارد و روزه داران می توانند پس از افطار برای مشارکت در این امر خداپسندانه به پایگاه‌های اهدای خون مراجعه کنند.

وی از شهروندان خواست در این ماه مبارک، نیازمندان به فرآورده های خونی را فراموش نکنند.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین اعلام کرد: پایگاه انتقال خون قزوین صبح ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و عصرها از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه بامداد میزبان اهدا کنندگان خون است.

وی در ادامه افزود: پایگاه انتقال خون تاکستان هم از ساعت هشت تا ۱۳ دایر است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار