ایران جانبی

» کاهش سن مبتلایان به کرونا/ ۳۲۸ بیمار در استان بستری هستند
کد خبر: 206576
تاریخ انتشار: 13 سپتامبر 2020 - 1:06
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین هشدار داد
شاخص : سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شده و مجموع بیماران بستری به ۳۲۸ بیمار رسیده است.

به گزارش خبرنگار سلامت شاخص، دکتر پیمان نامدار با اشاره به صعودی بودن آمار ابتلا به کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه ظرفیت اول بیماران بستری در سطح استان پر شده و شاید شاهد باز شدن مراکز بیشتر برای خدمات رسانی به بیماران کرونایی و از سوی دیگر مجبور به کاهش ارائه خدمات به بیماران دیگر باشیم؛ چراکه باید مجدد تخت‌ها را افزایش دهیم.

وی افزود: بررسی‌های علمی انجام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی نشان می‌دهد که بیشترین علل افزایش بیماری کرونا در استان مسافرت‌های چند روز گذشته بود که اکنون آثار آن را می‌بینیم و قطعاً در هفته آینده نیز بیشتر خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: نکته قابل تامل در مورد افزایش آمار ابتلا به کووید۱۹ در بین بانوان خانه‌دار است به طوریکه در سطح استان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون شیب درصد افزایش بیماران با تست مثبت و هم افراد بستری، به سمت بانوان بوده است.

مسافرت، عامل اصلی شیوع کرونا در قزوین

وی عنوان کرد: بر اساس آمارها خانم‌های خانه‌دار جزو درصدهای بالای موارد مبتلای مثبت کرونا هستند که نشان می‌دهد خانم‌های خانه‌دار که در اجتماع و در مراکز شلوغ رفت و آمد دارند در معرض خطر بیشتر ابتلا به بیماری هستند.

نامدار بیان کرد: همچنین شاهد کاهش سن ابتلا به بیماری در استان هستیم و هم اکنون افراد زیر ۶۰ سال بیشتری دچار این بیماری شدند؛ ضمن اینکه به نظر می‌رسد انتقال بیماری تشدید و نوع بیماری‌زایی افزایش یافته است.

وی با اشاره به آمار مبتلایان به کرونا در استان قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شده و مجموع بیماران بستری به ۳۲۸ بیمار رسیده است.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: هم اکنون ۶۴ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و متاسفانه در شبانه‌روز گذشته سه بیمار با علائم قطعی کووید۱۹ در سطح استان جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار