کاهش قیمت جهانی طلا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168018
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
شاخص : در حالی که ارزش دلار تضعیف شده و ارزش سهام در بازارهای بورس افزایش یافته است، قیمت طلا دیروز کاهش داشت، اما با توجه به تنش های ...

به گزارش شاخص نیوز: در حالی که ارزش دلار تضعیف شده و ارزش سهام در بازارهای بورس افزایش یافته است، قیمت طلا دیروز کاهش داشت، اما با توجه به تنش های تجاری میان آمریکا و چین همچنان رشد قیمت هفتگی را شاهد بود.

پس از آنکه آمارها نشان داد که نرخ بیکاری در آمریکا در ماه ژوئن افزایش یافته و میزان دستمزدها کمتر از حد پیش بینی ها رشد داشته است، ارزش دلار شاهد کاهش بود.

تضعیف ارزش دلار، با ارزان تر کردن کالاهای ارزش گذاری شده به ارز آمریکا برای خریداران غیرآمریکایی موجب تقویت قیمت طلا می شود.

تعرفه های جدید دولت آمریکا علیه ۳۴ میلیارد دلار از کالاهای چینی از روز جمعه به اجرا گذاشته شده و وزارت بازرگانی چین نیز با اعلام تعرفه ۲۵ درصدی بر ۳۴ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی این اقدام را تلافی کرده است.

اما واکنش بازارها به افزایش تعرفه ها چندان قابل توجه نبود و ارزش سهام در بازارهای مالی شاهد افزایش بود. بالا رفتن ارزش سهام در بازارهای بورس موجب کاهش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده و قیمت فلز زرد را کاهش می دهد.

جاش گریوز، تحلیلگر بازار طلا گفت: «تعرفه ها قبلا تاثیر خود را در بازار گذاشته اند… طلا برای افزایش قیمت به چیزی بیش از یک جنگ تجاری نیاز دارد. عواملی همچون آشفتگی در بازارهای بورس، انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا و عقب نشینی فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره می تواند موجب رشد قیمت طلا شود.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۱۹ درصد کاهش به ۱۲۵۵ دلار و ۴۸ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات روز گذشته با ۰٫۲۳ درصد افت به ۱۲۵۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

منبع: ایران جیب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار