ایران جانبی

کاهش محسوس ذخایر خونی استان/ بیماران نیازمند فرآورده‌های خون در انتظار یاری مردم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 203609
تاریخ انتشار: 2 مارس 2020 - 1:49
معاون فنی انتقال خون قزوین خبر داد
شاخص : معاون فنی انتقال خون استان قزوین گفت: ذخایر خونی ما نسبت به روزهای قبل در حال کاهش است و به اهداء خون در دو پایگاه تاکستان و قزوین نیاز داریم.

مریم مدرسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به شرایط بحرانی موجود اظهار کرد: با توجه به نگرانی از شیوع بیماری کرونا، تعداد مراجعین به انتقال خون نسبت به روزهای قبل بسیار کاهش یافته است و متاسفانه این روند هم ادامه دارد.

وی افزود: به مردم اطمینان می‌دهیم که سازمان انتقال خون در شرایط عادی نیز محیطی کاملا استریل دارد و اکنون برای جلوگیری از انتشار بیماری تمام تمهیدات لازم دیده شده و مرتب ضدعفونی می‌شود.

معاون فنی انتقال خون استان قزوین با بیان اینکه جای هیچگونه نگرانی نیست، گفت: فرد اهداء‌کننده مورد معاینه و مصاحبه قرار می‌گیرد، از شهروندان درخواست می‌کنیم اگر سالم هستند و علائم بیماری را ندارند برای یاری به نیازمندان خون مراجعه کنند.

اهداء‌کنندگان از غربال پزشک معاینه عبور می‌کنند

این مقام مسئول ادامه داد: افراد تالاسمی و بسیاری از بیماران ژنتیکی به طور مستمر نیازمند دریافت خون هستند و همچنین سایر بیماران بستری در بیمارستان‌ها در انتظار خون سالم و فرآورده‌های خون هستند تا به دستشان برسد.

مدرسی بیان کرد: ذخایر خونی ما نسبت به روزهای قبل در حال کاهش است و به اهداء خون در دو پایگاه تاکستان و قزوین نیاز مندیم؛ همچنین به لحاظ پیشگیری از انتقال بیماری تمامی تمهیدات دیده شده و این اطمینان را می‌دهیم.

معاون فنی انتقال خون استان قزوین ابراز کرد: باتوجه به شیوع کرونا این در اولویت پزشک ما است که ابتدا علائم و تب افراد مراجعه کننده را مورد معاینه قرار می‌دهد و با اطمینان از سلامت فرد وارد اتاق خون‌گیری می‌شود.

این مقام مسئول در پایان گفت: افرادی که وارد فرایند خون‌گیری می‌شوند از غربال پزشک معاینه ما گذشته‌اند و قطعا افرادی هستند که علائم بیماری را ندارند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار