کاهش مسائل امنیتی با افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم
کد خبر: 107426
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۳۰
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تاکید کرد
شاخص : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به نظام بی شک موجب کاهش مسائل سیاسی و امنیتی در سطح جامعه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ایوب رحیمی در نشست با رئیس اداره طرح و برنامه و امور استان های مرکز امور اجتماعی، فرهنگی وزارت کشور که دیروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به نظام بی شک موجب کاهش مسائل سیاسی و امنیتی در سطح جامعه خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین با تاکید بر اینکه سرمایه اجتماعی موثرترین عنصر سازنده امنیت است تصریح کرد: معضلات و مشکلات اجتماعی نباید به نحوی باشد که سرمایه اجتماعی کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد در این صورت دشمنان بیشتر به سمت طمع ورزی و آسیب به کشور پیش خواهند رفت.

این مسئول ادامه داد: اگر سرمایه اجتماعی جامعه و اعتماد مردم به کشور و مسئولان کاهش یابد طمع دشمنان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیشتر شده و روند دستیابی آنها به اهداف شوم‌شان نیز تسهیل خواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه برای حل مسائل سیاسی و امنیتی ابتدا باید به سراغ مسائل اجتماعی رفت، افزود: ورود دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در چالش های اجتماعی آسیب های جدی را به اقشار مختلف جامعه وارد و موجب از بین رفتن سرمایه اجتماعی در جامعه می شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار