کاهش معضلات اجتماعی با نهادینه‌کردن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در جامعه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113175
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۴۰
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد
شاخص : معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: حل معضلات اجتماعی با نهادینه‌کردن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در جامعه امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین که در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: نیروهای خدمت‌گذار نظام جمهوری اسلامی ایران باید فارغ از تفکرات و جریانات سیاسی به خدمات‌رسانی بپردازند.

وی ضمن تشکر از زحمات رمضانی مدیر کل سابق کتابخانه‌های عمومی استان گفت: رمضانی به دور از تفکر سیاسی با تلاش و کوشش به دنبال خدمات رسانی به مردم بود و امیدوارم که با این تفکر بتواند همچنان به نظام جمهوری اسلامی ایران خدمات رسانی کنند.

این مسوول اضافه کرد: برای خانم اسماعیلی به عنوان مدیر جدید نیز آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که با همکاری تمام دست اندرکاران این حوزه بتواند برنامه‌ها و تلاش مدیر سابق را ادامه داده و برنامه‌های جدیدی نیز در جهت گسترش و ترویج فرهنگ در این حوزه اعمال کند.

رحیمی با بیان اینکه با گسترش کارهای فرهنگی باید در جهت کاهش معضلات اجتماعی تلاش شود، تشریح کرد: کتاب می‌تواند انسان را از معضلات و مشکلات نجات دهد چراکه با مراجعه به کتابخانه‌ها، گویی وارد جهانی دیگر شده‌ایم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به رواج کتابخوانی در زمان انقلاب یادآور شد: در آن دوران کتاب از جایگاه ویژه‌‎ای برخوردار بود و منبع اصلی اکثر افرادی که در آن دوران برای انقلاب اسلامی تلاش می کردند، کتاب بود.

وی تصریح کرد: با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی و جایگزین شدن ابزار مختلف، نباید اجازه دهیم این نعمت الهی جایگاه خود را از دست بدهد.

این مسوول با بیان اینکه در راه توسعه امورات فرهنگی نباید ناامید و مایوس شد، اذعان کرد: کار فرهنگی یک امر مهم و سخت است که باید با کمک تمام مسئولین فرهنگی در جهت گسترش آن در جامعه تلاش کرد.

رحیمی اضافه کرد: امروز خیلی از معضلاتی که تحت عنوان آسیب‌های اجتماعی در جامعه وجود دارد سبب بر هم زدن آرامش زندگی ها شده، درمان بسیاری از این مشکلات با فرهنک اصیل ایرانی و اسلامی قابل حل خواهد بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار تصریح کرد: لزوم نظرسنجی در خصوص تعداد مطالعه کنندگان در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم نتایج کارها را در جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه مشاهده کنیم.

وی در انتها گفت: کتابداران دارای جایگاه مهمی بوده و کمتر در جامعه دیده می‌شوند و باید قدردان زحمات این قشر باشیم که با ترویج فرهنگ کتابخوانی می‌توانند نقش موثری در جامعه داشته باشند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار