کاهش پرونده‌های قضایی با ارائه راهکارهای کارشناسی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61561
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۴ - ۳:۳۳
استاندار قزوین تاکید کرد
شاخص : استاندار قزوین در دیدار با اعضاء کانون وکلای استان گفت: ارائه راهکارهای کارشناسی در کم کردن تعداد پرونده های قضایی موثر است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در دیدار با اعضاء کانون وکلای استان قزوین بر ضرورت تدوین و ارائه راهکارهای کارشناسی در کم کردن تعداد پرونده های قضایی تاکید کرد.

استاندار قزوین شاخص های یک جامعه سالم را کاهش پرونده های قضایی دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف کانون‌های وکلا، پرورش کارآموزان اخلاق‌گراست و با یک شیوه ی کارشناسی تعداد پرونده های قضایی کاهش می‌یابد به طوری که نظارت و کنترل و آموزش مهارت های زندگی به مردم، در راستای اصلاح امور و کم شدن پرونده های قضایی موثر است.

این مسئول با اشاره به آمار ۱۵ میلیونی پرونده های قضایی، تصریح کرد: همه باید با همفکری تلاش کنند تا مشکلات و منازعات را کاهش دهند.

روزبه خاطرنشان کرد: در یک جامعه سالم بایستی خود کنترلی وجود داشته باشد به گونه ای که سیستم ها در درون کنترل لازم را داشته باشند تا خلافی در جامعه صورت نگیرد.

وی در انتها افزود: حقوق شهروندی و تبیین حقوق متقابل در بین مردم جامعه از مواردی است که باید مورد اهمیت قرار گیرد و برخی از قوانین حقیقتاً نیاز به اصلاح دارد و بایستی در این خصوص اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار