کاهش چشمگیر آلایندگی نیروگاه شهید رجایی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56256
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱:۴۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با اجرای دستورالعمل تغییر سوخت، آلودگی نیروگاه شهید رجایی استان به طور چشمگیری کاهش یافت.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، صدرالدین علیپور با اشاره به اجرای دستورالعمل تغییر سوخت، آلودگی نیروگاه شهید رجایی استان، اظهار کرد: آلودگی نیروگاه شهید رجایی پس از پیگیری های مکرر با تغییر سوخت و استفاده از گاز به جای مازوت به‌طور چشمگیری کاهش یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین بیان کرد: تغییر سوخت نیروگاه از ابتدای سال جاری به استناد سیاست‌های کلان کشورصورت گرفته و مشاهدات بصری از خروجی آن نشان می‌دهد که آلودگی ناشی از سوخت مازوت به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

این مسئول با بیان اینکه طرح کاهش آلایندگی هوا در نیروگاه‌های بزرگ از نیروگاه برق شهید رجایی آغاز شده و سپس در تمام نیروگاه‌های کشور اجرا می‌شود، عنوان کرد: وجود واحدهای آلاینده در استان از جمله نیروگاه شهید رجایی از جمله مشکلات در استان است که این نیروگاه استراتژیک بوده و جزو دو تا سه نیروگاه بزرگ کشور محسوب می شود.

علیپور خاطرنشان کرد: سیاست‌های کلی سازمان محیط زیست در راستای کنترل آلایندگی و به حداقل رساندن اثرات آن است.

وی در انتها افزود: نیروگاه شهید رجایی قبل از تغییر سوخت با مصرف ۴۵۰ هزار تن مازوت ۱٫۵ برابر کوره‌های آجرپزی استان آلایندگی داشته است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار