کاهش ۱۱.۱درصدی تصادفات در استان/ بیش از ۸۰۰ خودروی متخلف توقیف شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175302
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
فرمانده انتظامی قزوین اعلام کرد:
شاخص : فرمانده انتظامی استان قزوین از کاهش ۱۱.۱ درصدی مجموع تصادفات در ۶ ماهه اول سال جاری در استان خبر داد.

سردار  مهدی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: بر اساس آمار ارائه شده از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تردد ثبت شده در استان با بیش از ۱۵ میلیون خودرو در محورهای استان طی ۶ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۱۳.۴ درصد  افزایش دارد.

وی افزود: قزوین به عنوان شاهراه ارتباطی ۱۱ استان کشور از نظر حجم تردد محور های مواصلاتی در رتبه دوم کشور قرار دارد و عوامل پلیس راه و دستگاه های امدادی به صورت شبانه روزی در راستای تامین امنیت محور ها و خدمات دهی به هموطنان در تلاش هستند.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: در ۶ ماه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته در فقره تصادفات فوتی به میزان ۴/۲ درصد کاهش، در تصادفات جرحی ۴/۱۸ درصد کاهش، در تصادفات خسارتی به میزان ۲/۱ درصد کاهش، و در مجموع تصادفات به میزان ۱۱.۱ درصد کاهش داشتیم.

سردار محمودی بیان کرد: در برخورد با تخلفات بیشترین اعمال قانون به ترتیب اولویت مربوط به سرعت غیر مجاز، نقص فنی موثر خودرو و عدم استفاده از کمر بند ایمنی و میزان اعمال قانون رانندگان متخلف به علت ارتکاب تخلفات رانندگی در ۶ ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۶ به میران ۲.۶ درصد افزایش داشته است.

وی خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۸۸۶ دستگاه خودرو به علت تخلف بیش از ۱۰ میلیون ریال توقیف که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۶/۲۴ درصد افزایش داشته است.

سردار محمودی تصریح کرد: واژگونی و برخورد وسیله با وسیله از نظر نوع برخورد در تصادفات بیشترین فراوانی تصادفات را به خود اختصاص داده است.

این مقام ارشد انتظامی در پایان گفت: کاهش تصادفات نیازمند عزم همگانی است و با توجه به اینکه عامل انسانی بیشترین علت تصادفات است با رعایت قوانین و احترام به آن و ارتقاء فرهنگ ترافیک شاهد امنیت بیشتر و آرامش خاطر در تردد در جاده ها خواهیم بود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار