کاهش ۱۲ درصدی تخلفات حادثه‌ساز نسبت به سال گذشته/ ۲۲درصد از تصادفات فوتی مربوط به سواری پراید است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153010
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱:۵۵
رییس پلیس راه استان قزوین خبر داد
شاخص : رییس پلیس راه استان قزوین با بیان اینکه حدود 60 درصد از رانندگان مقصر فوتی جوان هستند،گفت:حدود ۲۲درصد از فوت شدگان را سواری پراید تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص،  مراسم رزمایش ترافیکی طرح زمستانی با حضور دستگاه‌های امدادی ( پلیس راه، اورژانس، هلال احمر، راهداری، آتش نشانی) پیش از ظهر امروز در پلیس راه قزوین زنجان برگزار شد.

سرهنگ نصرالله بیگلری رییس پلیس راه استان قزوین در این مراسم اظهار کرد: استان قزوین یکی از استان‌های مواصلاتی است که ۶ استان مهم کشور را از غرب، شمال و شمال غرب به پایتخت متصل می نماید که نشان از موقعیت حساس این استان دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح زمستانی دستگاه‎های امدادی افزود: با توجه به پیش رو داشتن فصل زمستان این طرح از ۲۰  آذرماه به مدت سه ماه آغاز و تا ۲۰ اسفند ادامه خواهد داشت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در این طرح گشت‌‌های پلیس راه به همراه کلیه دستگاه‌های امدادی متشکل از  ۵ اکیپ همراه با ۲۵۰ نیرو و ۷۵ دستگاه خودرو به مدت سه ماه در سراسر راه‌های استان و حوزه‌های استحافظی مستقر خواهند بود.

بیگلری تصریح کرد: استان قزوین ۶/۳ درصد از راه‌های برونشهری کشور را تشکیل داده که سهم ۳/۳ درصدی از تصادفات کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی ابراز کرد: طی ۸ ماهه ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴درصد افزایش تردد در سطح جاده‌های استان داشتیم و این در حالی است که در تصادفات منجر به فوت ۸ درصد و  در ۱۲ درصد در مجموع تصادفات کاهش داشتیم.

کاهش ۱۷ نفری حوادث در ۸ ماهه سال جاری

رییس پلیس راه استان قزوین ادامه داد: در کل کشور ۵۶ نفر کاهش تصادفات داریم که از این تعداد ۱۲ نفر یعنی حدود ۳۲ درصد سهم پلیس راه استان قزوین است.

بیگلری با اشاره به کاهش ۱۷ نفری حوادث در ۸ ماهه سال جاری عنوان کرد: در سال گذشته ۳۰۷ نفر یعنی بیش از ۵۷ درصد کاهش حوادث داشتیم در حالی که این میزان در سطح کشور ۴۳ درصد بود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بیشتر اقدامات امدادی و ترافیکی بصورت تلفنی انجام می‌شود و  تعامل سازنده‌ای بین دستگاه‌های زیربط وجود دارد.

وی تاکید کرد: رانندگان از تصادفات حادثه ساز اجتناب کنند و در روزهای یخبندان ضمن همراه داشتن تجهیزات زمستانی نسبت به رفع نقص فنی خود اقدام نمایند.

رییس پلیس راه استان قزوین با اشاره به اینکه در بحث تخلفات حادثه ساز نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشتیم، ابراز کرد: در بحث برخورد پلیس با سرعت غیرمجاز نسبت به سال گذشته ۱۵درصد، برخورد با سبقت غیرمجاز ۸/۳ درصد، انحراف به چپ ۲۴ درصد، نقص فنی ۴/۲۴ درصد، کمربند ایمنی ۳۳ درصد، استفاده تلفن همراه ۳۴ درصد افزایش داشتیم.

وی تصریح کرد: بیش از یک هزار و ۵۰ خودرو به علت خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال توقیف شدند و همچنین ۶۳ جلد گواهی نامه را به علت امتیارات منفی از رانندگان اخذ کردیم.

بیگلری با بیان اینکه ۷۰ درصد از تصادفات را سواری‌ها تشکیل می‌دهند، گفت: علت بیشتر تصادفات انحراف به چپ، عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه است.

رییس پلیس راه استان قزوین با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد از رانندگان مقصر فوتی جوان هستند، افزود: سن رانندگان مقصر فوتی در تصادفات بین ۱۸ تا ۲۴ سال۲۵ درصد و  ۲۵ تا ۳۴ سال ۳۴ درصداست.

وی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد از تصادفات را خودروی سواری تشکیل می‌دهد، عنوان کرد:  وانت بار ۱۱ درصد کامیون و تریلی ۹ درصد ، مسافربری ۳/۱ درصد، موتورسیکلت ۸/۶ و سایر نیز ۵/۱ از تصادفات را تشکیل می‌دهند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه حدود ۲۲درصد از فوت شدگان را سواری پراید تشکیل می‌دهد، گفت: حدود ۶۴ درصد از تصادفات عدم توجه به جلو، ۹ درصد  تخطی از سرعت مطمئنه و ۷ درصد انحراف به چپ است.

بیگلری در انتها گفت:خواهشمندیم که دستگاه‌های امدادی با همکاری و تعامل سازنده نسبت به رفع نواقص جاده‌ای اقدام نمایند تا هموطنان بتوانند با آرامش بیشتری سفر نمایند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار