کاهش ۱۵درجه‌ای دما همراه با بارش برف در ارتفاعات قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78566
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰
مدیر کل هواشناسی استان قزوین خبر داد:
شاخص : مدیر کل هواشناسی استان با اعلام کاهش 15 درجه ای دما در روزهای آتی گفت: : طی هفته جاری در ارتفاعات استان مانند کوهین، معلم‌کلایه و در نقاط مرتفع به علت کاهش دمای شدید شاهد بارش برف خواهیم بود.

آرش بهاروند مدیر کل هواشناسی استان ساعاتی پیش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص وضعیت آب و هوایی استان قزوین گفت: وضعیت غالب هوایی استان وزش بادهای شدید شمالی و کاهش ۱۵درجه‌ای دما در روزهای آینده خواهد بود.

وی با بیان این‌که بارش باران خفیفی در پیش است، افزود: پدیده مه برای ساعات صبح‌گاهی در چند روز آینده ادامه خواهد داشت.

مدیر کل هواشناسی استان در رابطه با پیش‌بینی‌های فصلی، اظهار کرد: باتوجه به این‎‌که پیش‌بینی فصلی برای سه ماه آینده در نظر گرفته شده است، بارندگی‌های استان قزوین در این بازه زمانی بیش از حد نرمال خواهد بود.

بهاروند با بیان اینکه برای فصل زمستان پیش‌بینی دقیقی انجام نشده است، عنوان کرد: بارندگی‌ها در این فصل در حد نرمال و کاهش دما قابل توجه خواهد بود اما در حال حاضر پیش‌بینی‌های دقیقی برای زمستان در دست نیست.

وی در خصوص میزان بارندگی در سال زراعی جدید که از ابتدای مهر ماه آغاز شده است، اعلام کرد: مقدار ۹/۵۶ میلی‌تر بارندگی در سطح استان قزوین رخ داده است که می‌تواند برای کشاوران امیدوار کننده باشد.

مدیر کل هواشناسی افزود: بارش‌های چند روز اخیر  همراه خسارات فراوانی بوده است اما خوشبختانه در قزوین و بخش کشاورزی آن مشکل چندانی رخ نداده است.

بهاروند با بیان اینکه در آذر ماه سال جاری بارش‌ها بیش از حد نرمال خواهد بود افزود: طی هفته جاری در ارتفاعات استان مانند؛کوهین و معلم‌کلایه و در نقاط مرتفع به علت کاهش دمای شدید شاهد بارش برف هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین یادآور شد: شهروندان در صورت تردد در محورهای برف‌گیر استان از همراه داشتن تجهیزات و وسایلی نظیر زنجیر چرخ، لوازم گرمایشی و سوخت کافی اطمینان حاصل نمایند.

وی توضیح داد: شهرک سیردان واقع در منطقه طارم با ۳/۷۴ میلی‌متر بارندگی ، ۷۳ میلی متر در معلم کلایه، آبیک ۵۳ میلی متر، آوج ۸/۵۰ میلی متر، تاکستان ۹/۴۵ میل متر و ۴/۳۸ برای بوئین‌زهرا، به ترتیب بیش‌ترین و کم‌ترین بارش را در استان داشته‌اند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار