گزارشی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی به رییس جمهور توسط استاندار قزوین
کد خبر: 115125
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۱۹
صبح امروز در جلسه شورای اداری مطرح شد
شاخص : استاندار قزوین صبح امروز در جلسه شورای اداری گزارشی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی به رییس جمهور ارائه داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی در جلسه شورای اداری که با حضور رئیس جمهور، هیأت دولت، مسؤولان استانی و شهرستانی صبح امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در دولت یازدهم بهره‌برداری از ۳ هزار و ۷۹۰ پروژه کوچک و بزرگ داشتیم و ۲۵۸ مورد توسط بخش دولتی، ۵۸۲ بخش خصوصی ۶۲۸ مورد مشارکت بخش خصوص و دولتی با مبلغی بالغ بر ۲ هزار و ۸۹۴ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: ۶۶۲ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان قزوین انجام شده که معادل ۱۲ درصد شبکه گازرسانی این استان بوده است.

استاندار قزوین بیان کرد: افزایش مصرف‌کنندگان صنعتی از گاز یک هزار و ۸۷۴ واحد در سال ۹۲ به ۲ هزار و ۳۳۲ واحد در سال ۹۴ یعنی ۴۵۸ واحد جدید بوده است.

همتی عنوان کرد: افزایش خانوارهای روستایی بهره‌مند از گاز از ۶۵ درصد در ابتدای دولت به ۷۸ درصد در پایان سال گذشته بوده و با برنامه‌های پیش رو و راه‌اندازی تا پایان دولت نخست تدبیر و امید ضریب استان در زمینه بهره‌مندی گاز از ۹۰ درصد می‌گذرد.

وی با اشاره به حوزه راه و شهرسازی مطرح کرد: افتتاح و بهره‌برداری از ۲۳ هزار واحد مسکن مهر بوده و طبق گزارش‌های به دست آمده ۶۰ هزار واحد در استان قزوین بوده است که ۱۰ هزار واحد آن قبل از دولت یازدهم بهره‌برداری شده و مابقی هم در سقف ۴۰ درصد بودند و ۶۰ درصد تکمیل شدند.

استاندار قزوین گفت: علاوه بر تکمیل خود واحدهای مسکن مهر خدمات جانبی پارک، مرکز انتظامی، مسجد، مدرسه و سایر مکان‌هایی که خدمات عمومی باید ارائه دهد تمام آنان در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

همتی یادآور شد: با محاسبه‌ای که صورت گرفته و با تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام انجام شده است اگر بخواهیم واحد جدیدی را ایجاد کنیم، می‌توانیم حدود ۲۰ هزار واحد جدید مسکن را کلنگ‌زنی و مراحل آن را آغاز و تکمیل کنیم که این خود از برکات دولت تدبیر و امید است.

کاهش ۱۲ درصدی تلفات تصادفات جاده‌ای در استان قزوین

وی خاطرنشان کرد: احداث و آسفالت جاده‌ها، کاهش ۱۲ درصدی تلفات تصادفات جاده‌ای و کاهش ۲۶ درصدی تصادفات جاده‌ای در استان قزوین با تدابیر خوبی که اندیشیده شده و امروز شاهد آن هستیم.

استاندار قزوین با اشاره به امور روستایی در استان قزوین ادامه داد: در این امور اجرا و بهره‌برداری از یک هزار و ۵۸۵ پروژه توسط دهیاران داشتیم که اعتباری بالغ بر حدود ۱۰۷ میلیارد تومان به آن اختصاص یافت.

همتی تشریح کرد: اجرا و بهره‌برداری از ۹۵۵ پروژه در مناطق روستایی توسط دستگاه‌های اجرایی با ۲۴۳ میلیارد تومان و در حوزه بنیاد مسکن با بازسازی و نوسازی ۲۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار جمعیت صورت گرفته است.

وی یادآور شد: از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید برای استان قزوین ساخت ۵۵ مدرسه جدید و تعمیر، مرمت، نگهداری و تقویت استحکام مدارس هم به موازات آن انجام شده است.

استاندار قزوین مطرح کرد: در بخش آبفای روستایی مشکل عمده و بحث آب طالقان به سرعت به نتیجه می‌رسد و در حوزه صنعت و معدن هم احداث و راه‌اندازی ۷ شهرک در ناحیه صنعتی در استان قزوین داشتیم که از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در این مراتب صورت گرفته است.

همتی بیان کرد: حدود ۷ هزار و ۲۲۹ اشتغال جدید از سوی واحدهایی که به نتیجه رسیده‌اند، صورت گرفته است و بهره‌برداری از ۱۵۸ واحد صنعتی در شهرک‌ها با ۶۳۰ میلیارد تومان بوده که در مجموع با رشد ۷٫۷ درصد سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان قزوین همراه بوده است.

وی اضافه کرد: در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در فاصله بعد از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای و برجام، آماری که از سوی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری به دست رسیده، ۴۵۱ میلیون دلار تاکنون عملیاتی پول وارد شده و سرمایه‌گذار خارجی مشغول به کار است.

استاندار قزوین یادآور شد: نویدی که حضور سرمایه‌گذار خارجی در استان قزوین به ما می‌دهد امیدواریم تا پایان سال جاری چند پروژه در حوزه انرژی‌های نو با سرمایه‌گذران خارجی مذاکره کرده و امید است به مرز یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در این استان نزدیک شویم.

 آمار سرقت در استان قزوین ۱۵ درصد کاهش یافته است

همتی عنوان کرد: در حوزه اجتماعی کاهش ۱۵ درصدی آمار سرقت در استان قزوین وجود دارد که نشان از بهبود شرایط اجتماعی در این استان است.

وی با اشاره به آمار اشتغال در استان قزوین از سال جاری تاکنون ادامه داد: طی سال جاری ۶ هزار ۵۳۷ مورد اشتغال در سامانه رصد از طریق دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی ثبت شده و ۴ هزار و ۷۱۶ مورد طی پنج ماه نخست سال جاری بیمه تأمین اجتماعی جدید برای آن‌ها ایجاد شده است.

استاندار قزوین با بیان اینکه رشد صادرات در استان قزوین ۱۱ درصد افزایش داشته است، گفت: در سال جاری یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان درآمدهای این استان به خزانه ملی کشور بوده که سال گذشته این میزان نزدیک یک هزار و ۸۰ میلیارد تومان بوده است و این علائم افزایش، نشان از حرکت استان به نحو مطلوب بوده که دنبال می‌شود.

همتی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار واحد صنعتی در استان قزوین وجود دارد، عنوان کرد: طی روزهای چهارشنبه بازدیدی از این واحدها صورت می‌گیرد و این واحدها شرایط سخت تحریم، افزایش هزینه‌های تولید و نوسازی را به خوبی لمس می‌کنند.

وی مطرح کرد: استان قزوین در بخش کشاورزی استعداد بالایی دارد چراکه ۲۶۰ هزار تن گندم و ۱۲۰ هزار تن جو در استان قزوین تولید شد که این نشان از ظرفیت بالای این استان در بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار