کاهش ۳۶ درصدی میزان حوادث چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160454
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
مديرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوين خبر داد
شاخص : مديرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوين از اطفا حریق 16 عملیات توسط نیروهای این سازمان در شب چهارشنبه آخر سال خبر داد.

ابوالفضل ذوالقدر مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: نیروهای عملیاتی این سازمان در شب چهارشنبه آخر سال در ۱۶ عملیات اطفاء حریق مربوط به این مراسم شرکت کردند.
وی افزود: روز گذشته ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۹۶ آتش نشانان شهر قزوین در ۴۰ مورد عملیات مختلف امداد و نجات و اطفاء حریق حاضر شدند؛ که ۱۶ مورد از این حوادث مربوط به مراسم چهارشنبه پایان سال و در ساعات برگزاری این مراسم بوده که عمده این حوادث نیز مربوط به آتش سوزی سطل های مکانیزه زباله، ضایعات چوب، لاستیک و درخت بوده است.

ذوالقدر با اشاره به کاهش ۳۶ درصدی میزان حوادث چهارشنبه پایان سال در مقایسه با سال ۱۳۹۵ افزود: خوشبختانه در شب چهارشنبه پایان سال حوادث مهمی که آتش نشانان در آن به انجام عملیات گسترده خاموش کردن آتش و امداد و نجات بپردازند به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اعلام نشد و این مهم نشان از افزایش فرهنگ ایمنی شهروندان و برگزاری مراسمی کم خطر در شهر قزوین دارد.

اطفا حریق ۱۶ عمیلیات توسط نیروهای آتش نشانی در چهارشنبه آخر سال

وی تاکید کرد:با توجه به اطلاع رسانی مناسب رسانه‌های گروهی و همچنین مراقبت والدین از فرزندان خود و همکاری همه جانبه مسئولان آموزش پرورش و مدارس؛ در کاهش حوادث شب چهارشنبه پایان سال نقش موثری داشتند.

این مسوول افزود: در مقایسه بین تعداد عملیات‌های اعزامی سازمان آتش نشانی قزوین در سال‌های گذشته متوجه کاهش ۱۰۰ درصدی حوادث سنگین و خسارتی می شویم که این امر نشان از ارتقاء فرهنگ ایمنی و موثر بودن اقدامات و تدابیر سازمان آتش نشانی، صداوسیما، آموزش پرورش، اورژانس، نیروی انتظامی و دیگر ادارات و ارگانهای مربوطه دارد .

ذوالقدر در انتها ضمن تشکر از عموم شهروندان در خصوص رعایت اصول و موازین ایمنی در شب چهارشنبه پایان سال گفت:امیدواریم که در سال های آینده نیز هیچ گونه حادثه ای متوجه شهروندان نشود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار