کاهش ۴۰ درصدی سوانح رانندگی با فعالیت طلایه‌داران ترافیک در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74456
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۲۰
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خبر داد
شاخص : رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوين درهمایش همیاران پلیس گفت: با فعالیت طلايه داران ترافيك سوانح رانندگی در قزوين 40 درصد کاهش داشته است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی دیروز همایش همیاران پلیس استان قزوین با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد.

سرهنگ محمد رضا محمدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در این مراسم با اشاره به اینکه طرح همیار پلیس از سال ۸۶ آغاز به کار کرده و در سه مقطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در حال برگزاری است، اظهار کرد: آشنا شدن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان کمک می کند تا آنان بتوانند هنگام رانندگی والدین خود نکات خلاف مقررات را به آنها تذکر دهند و از این طریق نقش بازدارندگی در تخلفات رانندگی را بازی کنند.

این مسئول تذکرات همیاران پلیس به رانندگان را خوردن و آشامیدن، صحبت با تلفن همراه، سرعت غیرمجاز و نبستن کمربند ایمنی عنوان کرد.

محمدی طرح همیار پلیس را یک راهکار علمی و آموزشی برای مقررات راهنمایی و رانندگی دانست، اعلام کرد: بیش از ۷۵ درصد تصادفات رانندگی ناشی ازخطای انسانی است و با فعالیت همیاران پلیس سوانح رانندگی ۴۰ درصد کاهش داشته است.

در این مراسم که با حضور بیش از ۳۰۰ دانش آموز همیار پلیس قزوینی همراه بود مسابقات و برنامه‌های مختلف و متنوعی برای کودکان و نوجوانان همیار پلیس به اجرا درآمد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار