کاهش ۴۳ درصدی جذب بیسوادان در قزوین/ بیش از ۷ هزار اولیاء دانش آموزان قزوینی بیسواد هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 83653
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۵
رئیس سازمان سوادآموزی کشور:
شاخص : رئیس سازمان سوادآموزی کشور در قزوین با اعلام اینکه بیش از 7 هزار نفر از اولیاء دانش آموزان در استان قزوین بیسواد هستند، گفت: میزان جذب بیسوادان به مراکز سوادآموزی در قزوین 43 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، علی باقرزاده در جلسه هم اندیشی برنامه های حوزه سواد آموزی در قزوین بیان کرد: میزان جذب بیسوادان به مراکز سوادآموزی در استان قزوین امسال ۴۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

رئیس سازمان سوادآموزی کشور با بیان اینکه پیشرفت کمی کار در استان قزوین رضایت بخش نیست، تصریح کرد: امروزه برای ایفای نقش موثر در فعالیت های مختلف نیازمند سواد هستیم و فرایند سواد آموزی مجموعه فعالیت هایی است که در بستر فرهنگی قابل تعریف بوده و فراتر از مهارت های خواندن و نوشتن باید مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول سه شاخص توسعه یافتگی هر کشور را آموزش، امید به زندگی و رفاه جامعه عنوان کرد و گفت: آموزش های ابتدایی و دبستانی کاهش فقر، افزایش سلامت و ترویج جامعه سالم  را به دنبال دارد و برای از میان بردن بی سوادی باید یک برنامه عملی تدوین شود.

باقرزاده با اشاره به اینکه طبق برآوردهای اولیه ۹۳۰ هزار نفر از اولیاء دانش آموزان در کشور بی‌سوادن اعلام کرد:از این میزان هفت هزار و ۴۹۲ نفر از اولیاء دانش آموزان در استان قزوین بیسواد هستند که ۴ هزار و ۲۳۷ نفر آموزش پذیرند.

وی در انتها افزود: مدیران هر مدرسه باید اولیا بیسواد دانش آموزان را شناسایی و در مورد آموزش پذیر بودن آنها تحقیق و بررسی کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار