کاهش ۵۰ درصدی واردات کالا به قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95427
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۱۶
از ابتداي امسال تاكنون صورت گرفت؛
شاخص : مدیرکل گمرک استان قزوین اعلام كرد: میزان واردات كالا در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به نصف کاهش یافت.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، علیرضا صدری خواه با بیان اینکه میزان واردات از گمرک استان در ۱۱ ماهه امسال به نصف کاهش یافته است اعلام کرد: از ابتدای امسال حدود ۴۰۰ میلیون دلار کالا به وزن بیش از ۷۶ هزار تن به استان واردشده که به ترتیب ۵۱ و ۳۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک استان قزوین در ادامه علت این امر را کاهش واردات خودرو و نیمه تریلر دانست و گفت: بیشترین واردات در استان قزوین مربوط به مواد اولیه کارخانه‌ها و مراکز تولیدی است.

این مسئول کالاهای وارداتی را قطعات پلاستیکی، قطعات خودرو و لوازم برقی عنوان کرد.

صدری خواه با اعلام اینکه در این مدت حدود ۳۴۰ میلیون دلار کالا به خارج از کشور صادر شده است افزود: کشورهای آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس مقصد کالاهای صادراتی است.

وی با اشاره به این نکته که گمرک استان قزوین تسهیل تجارت را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است، یادآور شد: گمرک قزوین با توجه رسالت‌های کلی نظام و ساختار گمرک جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی‌های بسیاری را در راستای تسهیل در تجارت و صادرات در استان قزوین تدوین کرده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار