کاهش ۵۴ درصدی آمار فوت بر اثر گاز مونوکسید کربن - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61531
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۴ - ۴:۲۰
مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین طبق آمار سال 92 به 93 از کاهش 54 درصدی آمار فوت بر اثر گاز مونوکسید کربن خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مهرداد تائبی مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین در ادامه نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه درخصوص هفته قضاییه اظهارداشت: طرح پزشک خانواده و طرح سلامت ارائه شده در درمانگاه‌ها موجب می‌شود که پزشکان کمتری به سمت پزشک قانونی جذب شوند.

وی با اشاره به طاقت فرسا بودن این شغل اذعان داشت: یک سوم چارت نیروهای این سازمان را نیروهای متخصص تشکیل می‌دهند و جذب و نگهداری نیروهای متخصص و سازمانی به ویژه پزشکانی که تمایل لازم برای این کار را ندارند از الویت‌های اصلی سازمان پزشکی قانونی برای ارائه خدمات بهتر در سال جاری است.

این مسئول با معرفی و اشاره به تاسیس سازمان پزشک قانونی درسال ۱۳۷۲ بیان کرد: ابتدا این سازمان  در میدان ولیعصر قزوین فعالیت داشت اما به دلیل افزایش تعداد مراجعات از سال ۷۸ به مکان فعلی در مجتمع ادارات پونک متنتقل شده است که شامل واحد معاینات و اداری و آزمایشگاهی می‌باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی قزوین عنوان کرد: شهرستان تاکستان، بویین‌زهرا، البرز و آبیک از دیگر مراکز ارائه دهنده خدمات پزشکی قانونی می‌باشند و در ادامه توضیح داد: با تکمیل شدن تجهیزات سازمانی در استان قزوین به خصوص در حوزه‌های سنگ‌شناسی و آسیب شناسی و سلولوژی تمام آزمایشات جز آزمایشات خاص که با هماهنگی سازمان پزشک قانونی کشوری  به صورت تخصصی در سطح استان‌های مطرح، به وقوع می‌پیوندند در سطح استان انجام می‌گیرند.

تائبی افزود: طرح بانک ژنتیک از برنامه‌های اصلی سازمان پزشک قانونی است که اعتبارات آن به اجرا خواهد رسید و این امربسیار موثری برای سایر دستگاه‌های اجرایی کشور است چرا که با این طرح؛ پرونده کاملی را از افراد باسابقه و مجرم تهیه و نگهداری می‌کنند و به محض جنایات خاص از آن برای شناسایی مجرمین کمک می‌گیرند.

وی طبق آمار سال ۹۲ به ۹۳ از کاهش ۵۴ درصدی آمار فوت بر اثر گاز مونوکسید کربن خبر داد و تاکید کرد: با توجه به موقعیت مکانی قزوین و تردد به دیگر مناطق کشوری در تعطیلات آمار تصادفاتی که به فوت منجر می‌شود از ۳۵۲نفر به ۳۹۰ افزایش داشته است در حالیکه آمار مصدومین ناشی از تصادف حدود ۲ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار