کاهش ۵/۵ درصدی اهدای خون در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65874
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
مدیرکل انتقال خون استان خبر داد
شاخص : مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: اهداي خون در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته5/5 درصد كاهش داشته است.

محمدحسین برادران عصر دیروز در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، با اعلام اینکه در چهار ماهه نخست امسال ۱۲ هزار و ۴۷۸ نفر برای اهدای خون مراجعه کرده‌اند، اظهار کرد: در این مدت از ۱۰ هزار و ۸۱ نفر خونگیری شد و این رقم به علت کمبود پزشک نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵/۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین، تعداد اهداکنندگان مستمر در این مدت را ۵ هزار و ۱۰۹ نفر و تعداد بانوان اهداکننده را ۵۷۳ نفر اعلام و تصریح کرد: تعداد اهداء کنندگان مستمر هشت درصد و تعداد بانوان ۱۱ درصد کاهش داشته است.

این مسئول با بیان اینکه ارسال اهدای خون به بیمارستان ها سه درصد افزایش داشته، یادآور شد: در۴ ماه گذشته یک هزار و ۹۳۵ واحد خون به سایر استان ها ارسال شده است.

انتهای پیام/ت۳/ح

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “کاهش ۵/۵ درصدی اهدای خون در قزوین”

  1. احمد گفت:

    با سلام جایگاه انتقال خون شما محدود میباشد و جای پارک ماشین را ندارد و مشکلات زیادی دارد برای احدائ خون چند بار برای احدائ خون رفتم برای خوردن یک قرص سر درد خون نگرفتند اگر امکان دارد شعبه ها را زیاد کنید تا نتیجه ان را ببینید

  2. محمد گفت:

    دیگه خونی تو مردم مونده که شما بگیری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار