کاهش ۵۸ درصدی تصادفات فوتی در استان/ ۲۳ دستگاه دوربین کنترل سرعت در شهر وجود دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148875
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
رییس پلیس راهور استان:
شاخص : رییس پلیس راهور استان با اشاره به کاهش 58 درصدی تصادفات فوتی در 6 ماهه ابتدای سال گفت: 12 دوربین کنترل سرعت ثابت و 11 دستگاه دوربین لیزرگردان سیار در سطح شهر وجود دارد.

سرهنگ مهدی محمدی رییس پلیس راهور استان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به کاهش ۵۸ درصدی تصادفات فوتی در ۶ ماهه ابتدای سال اظهار کرد: در این مدت ۲۳ درصد تصادفات جرحی، ۳۱ درصد تعداد مجروحین و ۵۷ درصد کشته شدگان و متوفیان کاهش داشته است.

این مقام انتظامی در خصوص برخورد با تصادفات حادثه ساز نسبت به ۶ ماهه سال گذشته عنوان کرد: در موارد سرعت غیر مجاز ۷ درصد، عبور از محل ممنوع ۴۲ درصد، عبور از چراغ قرمز ۱۴ درصد، حرکت مارپیچ و نمایشی ۱۶ درصد، استفاده از تلفن همراه ۴۶ درصد، عدم استفاده از کلاه ایمنی ۶۳ درصد و کمربند ۱۸ درصد افزایش برخورد داشته ایم.

محمدی بیان کرد: سال گذشته با هماهنگی با آموزش و پرورش ۱۷۰ هزار پلیس همیار ساماندهی شد که امسال نیر از ظرفیت آنان جهت ارتقای فرهنگ ترافیک استفاده می شود.

رییس پلیس راهور استان تصریح کرد: طی جلسات در شورای ترافیک نقاط حادثه خیز استان شناسایی و به فرمانداری ها ابلاغ شد تا از طریق شهرداری نسبت به آشکار سازی و رفع آنها اقدام کنند که امیدواریم به زودی رفع نقص شوند.

وی در خصوص ثبت تخلفات توسط دوربین های راهنمایی و رانندگی گفت: ۱۲ دوربین کنترل سرعت ثابت در شهرستان قزوین داریم که به مانیتورینگ شهرداری مستقر است و صورت آنلاین تخلفات رصد می‌شود.

این مسوول افزود: علاوه بر دوربین های ثابت در سطح شهر ۱۱ دستگاه دوربین لیزرگردان سیار  نیز داریم که همکاران با استقرار در بلوارها، خیابان ها سرعت رانندگان را کنترل می کنند.

محمدی در انتها گفت: طی هماهنگی با شهرداری ها، پایانه ها و سازمان های دیگر حدود  ۶۰۰ کلاه ایمنی در ۶ ماهه گذشته تهیه شده که در مانورهای مختلف بین موتورسواران توزیع می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار