کاهش ۶۶ درصدی مرگ و میر ناشی ازحوادث شغلی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68936
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
مدیرکل پزشكي قانوني استان خبر داد
شاخص : مدیرکل پزشكي قانوني استان قزوین گفت: از ابتدای امسال حوادث ناشی از کار در استان 66 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته كاهش داشته است.

مهرداد تائبی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه از ابتدای امسال حوادث ناشی از کار در استان قزوین ۶۶ درصد نسبت به زمان مشابه پارسال کاهش داشته، بیان کرد: در این مدت هفت نفر بر اثر حوادث شغلی جان باختند که این تعداد در سال گذشته، ۲۲ نفر بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین همچنین به کاهش ۱۱ درصدی مصدومان ناشی از حوادث شغلی اشاره و اظهار کرد: مصدومین ناشی از حوادث شغلی در سال جاری، ۱۹۷ نفر بودند که این میزان در سال گذشته ۲۲۲ نفر بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: پنج نفر از مصدومان امسال و هفت نفر از مصدومان سال گذشته زن بودند.

تائبی؛ داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام را از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار عنوان کرد.

وی در انتها یادآور شد: با بررسی آمارهای منتشر شده در سال های اخیر سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در کشور بوده که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می توان بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار