کاهش ۲۰ درصدی مجموع تصادفات در ۵ ماهه سال جاری / محدودیت ترافیکی به مناسبت رژه نیروهای مسلح اجرا می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146522
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۳:۴۱
رییس پلیس راهور استان قزوین عنوان کرد
شاخص : رییس پلیس راهور استان قزوین از اجرای محدودیت ترافیکی در 31 شهریور خبر داد و گفت: به مناسبت اجرای رژه نیروهای مسلح از میدان قدس به طرف لشگر محدودیت ترافیکی خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی محمدی رییس پلیس راهور استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات این اداره برگزار شد، با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی مجموع تصادفات در ۵ ماهه سال جاری اظهار کرد: امسال نسبت به سال گذشته به ترتیب در تصادفات فوتی ۵۵ درصد، جرحی ۳۶ درصد، تعداد متوفیان ۵۴ درصد و تعداد مجروحین ۳۵ درصد کاهش داشته‌ایم.

وی در خصوص برخورد با تخلفات حادثه ساز افزود: تاکنون ۱۱ درصد افزایش برخورد و اعمال قانون نسبت به سرعت غیر مجاز، ۱۲ درصد عبور از چراغ قرمز، ۷ درصد حرکات مارپیچ و نمایشی، ۴۹ درصد استفاده از تلفن همراه، ۲۲ درصد عدم استفاده از کمربند ایمنی و ۶۷ درصد افزایش کلاه ایمنی را داشته ایم.

این مقام انتظامی در خصوص توقیف وسایط نقلیه بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با افزایش ۹ درصدی توقیف موتورسیکلت و ۶ درصدی توقیف خوردو مواجه بودیم.
محمدی با تصریح کرد: عدم توجه به جلو علت اصلی تصادفات است که افزایش ۳۷ درصدی داشته است.

وی بیان کرد: بیشترین زمان وقوع تصادف از ساعت ۱۶تا ۲۰ به میزان ۲۹ درصد و خودروهای سواری با ۷۰ درصد بیشترین سهم را در تصادفات فوتی و جرحی دارند.

رییس پلیس راهور استان قزوین اذعان داشت: بیشترین تصادفات در خیابان‌های اصلی با ۴۶ درصد بوده و همچنین موتورسیکلت‌ها ۱۵ درصد از تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

وی اظهار کرد: ۳۸ درصد از فوتی‌های تصادفات افراد با میانگین سنی ۲۱ تا ۳۰ سال هستند که آقایان با ۸۰ درصد بیشترین مجروحین و متوفیان را تشکیل می‌دهند.

این مقام انتظامی ابراز کرد: از شب هفتم ماه محرم محدودیت ترافیکی در مسیرعبور هیئت ها اعمال می‌شود که زمان و مسیر آن‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
محمدی اضافه کرد: باتوجه به قرارگیری در آستانه ماه محرم از مردم درخواست میکنیم تا خودروهای خود را در مسیر عبور هیئت‌ها قرار ندهند.

رییس پلیس راهور استان قزوین در انتها از اجرای محدودیت ترافیکی در ۳۱ شهریور خبر داد و گفت: به مناسبت اجرای رژه نیروهای مسلح از میدان قدس به طرف لشگر محدودیت ترافیکی خواهیم داشت و از مردم عزیز درخواست داریم که از مسیرهای جایگزین استفاده نمایند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار