کاهش ۲۸ درصدی طلاق در ۲ ماهه نخست سال جاری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168108
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۵۳
رییس دادگستری شهرستان قزوین خبر داد
شاخص : رییس دادگستری شهرستان قزوین گفت: یکی از مهم ترین عوامل طلاق عدم فراگیری مهارت‌های زندگی زوجین قبل از ازدواج است که در این خصوص لازم است نهاد های فرهنگی، آموزشی و مشاوره ای با برنامه ریزی نسبت به آموزش زوجین اقدام نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: طلاق در ۲ ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته در شهرستان قزوین ۲۸ درصد کاهش داشته است.

رییس دادگستری شهرستان قزوین افزود: با توجه به اقدامات انجام شده، کاهش طلاق در روستاها بیشتر و قابل توجه بوده است.

کثیرلو خاطر عنوان کرد: میزان ازدواج در شهرها اندکی کاهش داشته است اما این موضوع در روستاها حدود ۴ درصد افزایش را نشان می دهد.

رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین عوامل متعددی را در کاهش طلاق موثر دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای زوجین درآستانه ازدواج ، حضور قضات مشاور زن در محل محاکم خانواده، ارجاع متقاضیان طلاق به مراکز مشاوره خانواده واستقرار واحدهای صلح وسازش شوراهای حل اختلاف و تیم کاهش طلاق اداره بهزیستی درمحل دادگاه های خانواده قزوین از علل عمده کاهش طلاق در دادگستری شهرستان قزوین است.

وی در ادامه اظهار داشت: یکی از مهم ترین عوامل طلاق عدم فراگیری مهارت‌های زندگی زوجین قبل از ازدواج است که در این خصوص لازم است نهاد های فرهنگی، آموزشی و مشاوره ای با برنامه ریزی نسبت به آموزش زوجین اقدام نمایند.

کثیرلو در پایان تصریح کرد: در حال حاضر مهریه بالا یکی از عوامل اصلی شکل گیری معضل طلاق در بین زوجین جوان شده است که لازم است خانواده ها بدانند که مهریه و سکه بالا تضمین درست و قابل اعتمادی برای تحکیم خانواده و شروع زندگی مشترک خوب نیست.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار