ایران جانبی

کاهش ۳۸ درصدی حوادث جاده‌ای در یک ماه گذشته - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 177716
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۴۹
مدیرکل پزشکی قانونی استان خبرداد:
شاخص : مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین گفت: در مهر ماه امسال فوتی‌های حوادث جاده‌ای ۳۸درصد کاهش داشته است.

بهزاد ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، کاهش کشته‌ها و مصدومان حوادث جاده‌ای قزوین در یک ماه گذشته، اظهار کرد: در مهر ماه امسال فوتی‌های حوادث جاده‌ای ۳۸درصد و مصدومان سه درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین ادامه داد: در این مدت۲۱نفر شامل ۱۶مرد و پنج زن در قزوین بر اثر تصادف جان خود را از دست داده اند.

این مسئول با بیان اینکه در همین مدت ۶۸۸ نفر هم مصدوم شدند که ۲۳ نفر کمتر از مدت مشابه سال۹۶ است، اعلام کرد: از مجموع مصدومان حوادث جاده ای ۴۷۴نفر مرد و یک هزار و ۲۱۴نفر زن بودند.

ولی‌زاده با اشاره به اینکه بیشترین موارد مرگ و میر با ۱۷مورد مربوط به حوزه برون شهری است، افزود: سه مورد تصادف منجر به فوت در حوادث درون شهری و یک مورد هم در جاده‌های روستایی رخ داده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در ۶ ماه اول سال جاری تعداد ۱۷۲ نفر (۱۳۰ مرد و ۴۲ زن) در حوادث رانندگی کشته و سه هزار و ۶۱۲ نفر مصدوم شدند و آمار متوفیات تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۵/۵ درصدی داشته است.

این مسئول یادآور شد: در این مدت سه نفر در اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گازگرفتگی) در استان قزوین جان خود را از دست داده اند که در مقایسه با سال قبل نزدیک به ۵۰ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/ پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار