کتاب زندگینامه شهیده رقیه رضایی در قزوین رونمایی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119052
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
صبح امروز ؛
شاخص : کتاب و رمان زندگینامه‌ شهیده رقیه رضایی با عنوان نوعروس در قزوین رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مریم موسوی نویسنده کتاب نوعروس صبح امروز در مراسم رونمایی از این کتاب که در سالن همایش فرهنگی و ورزشی شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: کتاب نوعروس در رابطه با زندگینامه شهیده رقیه رضایی نگاشته شده است.

وی افزود: این شهیده در بهار سال ۱۳۴۴در خیابان عبید زاکان قزوین چشم به جهان گشود و به پشتوانه فرهنگی و معنوی که محصول خانواده مردمی و متدین او بود دچار یک تحول عظیم فکری و روحی شد.

موسوی با اشاره به این موضوع که رقیه رضایی به قشر محروم و ضعیف جامعه توجه ویژه داشت ،اضافه کرد: این شهیده بزرگوار در دوران جوانی در کسوت معلمی رهسپار سیستان بلوچستان و کردستان شد.

IMG_20161114_000049

این نویسنده بیان کرد: این شهیده زمانی که درسال ۱۳۶۶ به نیابت از مادر راهی سفر حج شده بود حین مراسم برائت از مشرکین به فیض شهادت نایل آمد.

وی با بیان اینکه این کتاب از جمله آثار منتشر شده به همت بنیاد حفط آثار دفاع مقدس قروین است، افزود: نوعروس در قالب تاریخ شفاهی به رشته تحریر در آمده است.

نویسنده کتاب نوعروس ابرازکرد: این کتاب حاصل گفت و گو و مصاحبه با اعضای خانواده و همکاران شهیده رضایی است که به کمک اسناد موجود در استان قزوین به نگارش درآمده است.

موسوی یادآور شد: این کتاب شامل ده فصل است که زندگی بانو رقیه رضایی را از زمان تولد تا شهادت به تصویر می‌کشد و سعی شده ضمن بیان وقایع تاریخی و با رعایت امانتداری به گونه‌ای تلاش شده که وقایع تحریف نشود.

این نویسنده در پایان بیان کرد: این کتاب به بیان خصلت های زیبا، آرامش روحی و ویژگی‌های رفتاری این بانو اشاره می کند و داستان ۲۲ سال زندگی این شهید را به نمایش در می آورد که گاه خنده بر لب می‌نشاند و گاه گریه را سهم خواننده می‌کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار