کتاب معلم شهر در قالب زندگینامه شهید قدرت‌الله چگینی چاپ می‌شود
کد خبر: 112469
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
مسوول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه صاحب‌الامر(عج) استان:
شاخص : مسوول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین، گفت: کتاب معلم شهر در قالب زندگینامه شهید قدرت‌الله چگینی با هدف زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره این شهید گرانقدر چاپ می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد اسماعیل طاهرخانی مسوول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در مراسم سالروز شهادت شهید شاخص کشور شهید قدرت‌الله چگینی که عصر دیروز در گلزار شهدای قزوین برگزار شد، با اشاره به ۲مقام والای معلمی ودیگری مقام شهید قدرت الله چگینی اظهار کرد: امروز از شهید شاخص فرهنگیان کشور یاد می‌کنیم که درسی ام دی ۱۳۲۶متولد و در دوازدهم شهریور ماه سال ۱۳۶۰ از سوی منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی افزود: فعالان جبهه فرهنگی با پشتیبانی از مدیران درعرصه‌های مختلف برنامه‌های متنوعی را در جهت تبیین افکار این شهید بزرگوار از ولادت تا شهادت برنامه‌ریزی کرده‌اند که از ۱۲شهریور تا دی ماه برگزار می‌شود.

مسوول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه صاحب‌الامر(عج) استان با بیان اینکه برنامه بزرگداشت شهید بزرگوار مختص به امروز نیست، گفت: از سالروز شهادت تا سالروز ولادت شهید قدرت‌الله چگینی برنامه‌های گوناگونی تدارک دیده شده ازجمله اجرای نمایش تئاتر خیابانی با همکاری و مشارکت حوزه هنری که در ۵ نقطه از استان قزوین از هشتم شهریورماه سال جاری همزمان با روزمبارزه با تروریست و سالروز شهادت شهید رجایی و روز شهید چگینی برگزارمی‌شود.

این مسوول عنوان کرد: جشنواره ادبی تحت عنوان قدرت قلم و فراخوان شعر و ادب به صورت کشوری برگزار می‌شود و یک مجموعه آثار درقالب کتاب به چاپ خواهد رسید.

طاهرخانی با اشاره به مسابقه کتاب خوانی که دردوسطح برگزار می‌شود افزود: کتاب خوانی کتاب معلم که درشخصیت و ویژگی شهید چگینی است به طور ویژه برای  فرهنگیان توسط آموزش وپرورش برای کلیه ۱۶هزار فرهنگی درسطح استان برگزارخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های عمومی توسط نهاد کتاب خوانی اجرا خواهدشد ابزارکرد: شب شعر وخاطره به عنوان اختتامیه جشنواره استکه در هفته بسیج اجرا خواهد شد وبحث چاپ کتاب از زندگی نامه شهید بزرگوار خواهیم داشت.

مسوول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین خبر داد: کتاب معلم شهر در قالب زندگینامه شهید قدرت‌الله چگینی با هدف زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره این شهید گرانقدر چاپ می‌شود.

طاهرخانی در پایان یادآور شد: برگزاری کنگره شهید شاخص بسیج فرهنگیان کشور نیز همزمان با سالروز ولادت شهید قدرت‌الله چگینی در روز سی‌ام دی ماه سال جاری با حضور مسوولین کشوری و استانی در قزوین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار