ایران جانبی

» کرونا کشورهای ضعیف را ضعیف‌تر و قوی ‌را قوی‌تر می‌کند
کد خبر: 208567
تاریخ انتشار: 15 اکتبر 2020 - 9:33
شاخص : صندوق بین‌المللی پول با پیش‌بینی طولانی بودن زمان بهبود اوضاع جهانی، اعلام کرد که این بیماری کشورهای ضعیف را ضعیف‌تر و کشورهای قوی‌ را قوی‌تر می‌سازد.

به گزارش شاخص، صندوق بین‌المللی پول به تازگی با تجدید نظر درباره اظهار نظرهای قبلی خود اعلام کرده بهبود اوضاع جهانی که به واسطه شیوع بیماری همه گیر کووید 19 آسیب دیده مبهم است و زمان طولانی خواهد برد.

این نهاد بین‌المللی همچنین چشم انداز خوبی را نسبت به کشورهای نوظهور و در حال توسعه نداشته و درباره این کشورها بیشتر ابراز نگرانی کرده است.

تابین اسمیتز، پژوهشگر صندوق بین المللی پول درباره اقداماتی که می‌شد برای جلوگیری از بحران جهانی حاصل از کووید 19 انجام داد گفته است؛ در کوتاه مدت اگر می‌توانستیم اوراق‌هایی تحت عنوان «اوراق سبز» به پشتیبانی پروژه‌های انرژی در جهان منتشر کنیم می‌توانست یک تا دو تریلیون دلار درآمد داشته باشد.

وی همچنین تاکید کرده است البته این به تنهایی کارساز نیست چرا که بیماری کووید 19 همه گیر شده و در هر نقطه‌ای از جهان وجود دارد و مربوط به یک کشور خاصی نیست.

اسمیتز با بیان اینکه در چنین شرایطی ملت‌های فقیر فقیرتر و ملت‌های غنی، غنی‌تر می‌شوند، گفته است در چنین شرایطی همه کشورهای جهان باید به مردم فقیر برای خروج از این بحران کمک کنند و پس از آن خواهد بود که ما شاهد اقتصاد بهتر در جهان می‌شویم.

انتهای پیام/1100

منبع: فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار