کسانی که خودباخته غرب‌ باشند بدون شک به ذلت کشیده خواهند شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 137840
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۵۴
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه بنی صدر به جای حمایت از رزمندگان با منافقین همراهی می‌کرد،گفت: غرب‌زدگی، تکیه بر بیگانگان و خودباختگی، همراهی با منافقین و حمایت از آن‌ها از دلایل اصلی سقوط دولت بنی صدر بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد النبی(ص) برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت عده‌ای از پاسداران و هموطنانمان در حادثه تروریستی مجلس و حرم امام راحل، اظهار کرد: پاسداران برای دفاع از دین و حق در مقابل منافقین به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به ماجرای عزل بنی صدر گفت: غرب‌زدگی، تکیه بر بیگانگان و خودباختگی، همراهی با منافقین و حمایت از آن‌ها از دلایل اصلی سقوط دولت بنی صدر بود.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه بنی صدر به جای حمایت از رزمندگان با منافقین همراهی می‌کرد، افزود: بنی صدر حق را رها کرد و به ذلت کشیده شد و همچنین مشورت با دنیاپرستان و انسان‌های ظالم را پیشه خود کرده بود.

عابدینی با اشاره بر اینکه باید در انتخاب دوست تجدید نظر کنیم، ابراز کرد: با کسانی دوستی کنیم که بتوانیم از وجودشان آموزه‌هایی را فرا گیریم و اگر کسی مضرر بود و به بی‌راهه رفت تا جایی که توانستیم هدایتش کنیم و اگر نشد خودمان را نجات دهیم.

امام جمعه قزوین با تصریح بر اینکه شب قدر فقط یک شب بوده و شب‌های احیا مقدمه‌ای جهت آمادگی برای این شب است، بیان کرد: شب قدر شب همه سرنوشت ها و تصمیم هایی است که ما می توانیم برای یک سال برنامه ریزی کنیم.

عابدینی با اشاره به ضربت خوردن امیرالمومنین (ع) تاکیدکرد: کسانی که با این حضرت دشمنی داشتند قبل از آنکه شمشیر در دست گیرند با شمشیر زبان و شایعات کاری کرده بودند که هیچ کس جرات دفاع از او را نداشت.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: بنی صدر هم چنین شرایطی را فراهم کرده بود تا هیچ کس جرات حمایت از رهبر انقلاب و شهیدانی همچون بهشتی را نداشته باشد.

وی با بیان اینکه منافقین ابتدا ترور شخصیتی راه می‌اندازند و با این کار زمینه را جهت ترور فیزیکی فراهم می‌سازند، خاطرنشان کرد: امیرالمومنین علی (ع) به خاطر شدت عدالتش به شهادت رسید و چه بسا که جهان با نام و فرهنگ علی (ع) اولادش و نهج البلاغه ساخته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه جهان تشنه فرهنگ امیرالمومنین (ع) است، اظهار کرد: جامعه ما وظیفه خود را درباره حضرت علی (ع) انجام نداده و این حضرت را به خوبی نمی‌شناسیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به عدالت امام علی (ع) بیان کرد: هیچ کس نیست گرسنگی بکشد جز اینکه زالو صفتی حق آن را خورده باشد پس ما باید با فرهنگ این حضرت آشنا شویم و آن را اشاعه دهیم.

درک قرآن کریم انسان را از بیماری ظلم و خشونت نجات می‌دهد

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال می‌فرماید هرکس ایمان آورد باید تقوای الهی پیشه کند، اظهار کرد: هرچه ایمان محکم تر باشد عطش انسان برای به دست آوردن تقوا فزونی می‌یابد.

خطیب نماز جمعه قزوین با بیان اینکه تقوا برای کسانی که اهل ایمان نیستند معنا ندارد، تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم راه تقوا را بپیماییم باید راه اهل بیت همچون امام حسن مجتبی (ع) که نزد خداوند مقرب‌تر هستند را در پیش بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: باتوجه به احادیث و آیات قرآن هیچ کس حق ندارد قدمی از قدم بردارد مگر آنکه به ۴ سوال پاسخ دهد و این پاسخ ها را باید در ماه مبارک رمضان بیابیم.

عابدینی ابراز کرد: حین قرائت آیات قرآن باید به این سوالات پاسخ دهیم که چگونه از فرصت‌های جوانی و عمر خود استفاده کرده‌ایم؟ چگونه مال اندوزی کرده‌ایم؟ آیا خمس مال خود را پرداخته‌ایم؟ و اینکه چگونه محبت خود را به اهل بیت (ع) روا داشته‌ایم و آیا به روایات آن ها عمل کرده‌ایم؟

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان بهار قرآن است، تصریح کرد: کسانی موفق هستند که در این ماه مبارک بتوانند از لحظات به خوبی استفاده کنند و با درک آیات قرآن کریم نیز در زندگی به آن‌ها عمل کنند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید در ماه مبارک رمضان که قرآن می‌خوانید باید به کسی سوءظن نداشته باشید و به هرآنچه که خداوند در قرآن کریم لازم دانسته عمل کرده و از آنچه نهی‌کرده بپرهیزید.

ماه رمضان بهترین فرصت برای کسب فضیلت تقوا است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر اینکه کفر، خشونت، ظلم، کینه و حسد همه بیماری است و هرکس با قرآن آشنا شود این بیماری ها از او دور خواهد شد، گفت: اگر کسی می خواهد چراغ های روشن خدایی در زندگیش بدرخشد به سراغ قرآن برود چه بسا که هرکس با این آیات قرآن نورانی نشود هیچ نور و برکتی در زندگیش نخواهد بود.

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: هر کس رضای خدا را در زندگی خود درنظر گیرد خداوند به وعده‌اش عمل خواهد کرد اما اگر رضای خدا را با خشم مردم جابجا کند خداوند او را به همان مردم واگذار می کند تا به واسطه آنها مجازات شود.

عابدینی ماه رمضان را بهترین فرصت برای کسب فضیلت تقوا خواند و گفت: ماه مبارک رمضان دانشگاه تقواست و قرآن کتاب درسی این دانشگاه با عظمت است و مومنان روزه دار دانشجویان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان در خاتمه افزود: در این دانشگاه درس های معنویت، سحر خیزی، صله رحم و بهره گیری از آیات و روایات قرآنی آموخته می شود و هرکس بهتر استفاده کند با دستی پرتر از این مهمانی با برکت بهره خواهد برد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار