کسب مدال نقره رقابت‌های سنگنوردی قهرمانی جهان توسط سنگنورد قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 114109
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۰۸
افتخاری دیگر توسط ملی‌پوش هم‌استانی؛
شاخص : رضا علیپور سنگنورد ملی‌پوش استان قزوین با کسب نشان نقره رقابت‌های سنگنوردی قهرمانی جهان تاریخ‌ساز شد.

به گزارش شاخص، رضا علیپور سنگ‌نورد شایسته استان قزوین موفق شد در پیکارهای سنگنوردی قهرمانی جهان با درخششی بی‌نظیر سکوی نایب قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

علیپور که در بخش سرعت این مسابقات با حریفان خود رقابت می‌کرد، عملکرد مطلوب خود در طول سال‌های اخیر را تداوم بخشید و با کسب عنوان قهرمانی در بخش مقدماتی پیکارهای سنگنوردی قهرمانی جهان و صعود به دیدار نهایی توانست نشان ارزشمند این رقابت‌ها را کسب کند.

این سنگ‌نورد شایسته استان قزوین در دیدار نهایی بخش سرعت این رقابت‌ها به مصاف حریفی از لهستان رفت و در این دیدار با وجود شایستگی تنها با اختلاف هفت صدم ثانیه بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

علیپور که در دیدار نهایی به مصاف مارچین دزینسکی از لهستان رفته بود، با ثبت زمان ۵ ثانیه و ۹۰ صدم ثانیه با وجود شایستگی سکوی نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد.

در این رقابت‌ها مارچین دزینسکی رقیب اصلی رضا علیپور از لهستان با زمان ۵ ثانیه و ۸۳ صدم ثانیه عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.چ

photo_2016-09-19_08-05-42

الکساندر شیکوف سنگ‌نورد روسی هم با ثبت رکورد ۵ ثانیه و ۹۵ صدم ثانیه به مدال برنز این دوره از رقابت‌ها رسید.

رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به نشان ارزشمند نقره رضا علیپور سنگ‌نورد ملی‌پوش مطرح این استان در پیکارهای سنگنوردی قهرمانی جهان اظهار داشت: علیپور در این مسابقات نمایشی خیره‌کننده داشت، در حالی که می‌توانست نشان طلای این رقابت‌ها را از آن خود کند که با بدشانسی به نشان نقره قناعت کرد.

غلامحسن نیکونام با اشاره به شایستگی‌های رضا علیپور عنوان کرد: کسب مدال نقره رقابت‌های سنگنوردی قهرمانی جهان عنوانی ارزشمند برای این ورزشکار مطرح قزوینی محسوب می‌شود و این نشان از ظرفیت بالای این سنگ‌نورد حکایت دارد.

وی با بیان اینکه علیپور در دو ماه گذشته هم سکوی قهرمانی رقابت‌های جام جهانی سنگ‌نوردی و رقابت‌های قهرمانی آسیا را به دست آورده بود، خاطرنشان کرد: این ورزشکار در حال حاضر یکی از پرافتخارترین ورزشکاران تاریخ رشته سنگ‌نوردی کشور است که توانسته با شایستگی عناوین پرافتخار جهانی را در ویترین افتخارات ورزشی خود به ثبت رساند.

گفتنی است، رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی جهان با شرکت ۵۵ ورزشکار به میزبانی فرانسه برگزار شد.

فارس

اتهای پیام/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار