کشاورزانی که مدیریت مصرف برق دارند؛ تشویق می‌شوند/ افزایش ۲۰ درصدی قیمت برق از ۱۵ خرداد تا پایان شهریور ماه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60346
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۲۶
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان قزوین
شاخص : معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق و امور مشترکین استان قزوین گفت: کشاورزانی که در ساعات 19 الی 23 و روزهایی که اعلام می‌شود از برق استفاده نکنند مشمول اعمال بخشودگی یا پاداش می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش مدیریت مصرف برق پیش‌ازظهر امروز با حضور جمعی از کشاورزان استان و کارشناسان مدیریت مصرف برق در شرکت توزیع برق و امور مسشترکین استان قزوین برگزار شد.

سیدباقر چگینی معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق و امور مشترکین استان قزوین در این مراسم اظهار کرد: کمبود برق معمولا وجود دارد اما نه در تمام مدت سال بلکه فقط در تابستان و نه در تمام طول روز بلکه چهار ساعت از شبانه روز یعنی از ساعت ۷ تا ۱۱ شب.

وی افزود: این کمبود برق از ۱۵ خرداد آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و در این مدت پول برق ۲۰ درصد گران‌تر ‌شده و در چهار ساعت پیک مصرف دوبرابر محسابه می‌شود.

چگینی در ادامه توصیه کرد: بنابراین بهتر است آحاد مردم به‌ویژه کشاورزانی که چاه دارند در زمان اوج مصرف، برق کمتر استفاده کنند که در نتیجه هزینه کمتری را نیز پرداخت خواهند کرد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق و امور مشترکین استان قزوین افزود: از ساعت ۱۱ شب به بعد کشاورزانی که برای پمپاژ آب چاه‌ها از موتور برق استفاده می‌کنند مصرف برق به صورت رایگان درنظر گرفته می‌شود البته در صورتی که موتور برق خود را از ساعت ۷ تا ۱۱ شب خاموش کنند.

این مسئول تاکید کرد: هر کشاورزی که ۵۰ کیلووات در ماه برق مصرف کند و این رقم از میزان پروانه آن بیشتر نشود طبق قانون؛ هزینه برق این کشاورز رایگان خواهد بود.

وی با بیان اینکه یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی استفاده از همه ظرفیت‌های دولتی و مردمی به‌خصوص در زمینه مدیریت مصرف است، خاطرنشان کرد: شرکت خدمات مشترکین شرکت توزیع برق و امور مشترکین استان قزوین در راستای تلاش برای پایداری شبکه و جلوگیری از خاموشی‌های احتمالی در تابستان ۹۴، آمادگی در راستای انعقاد تفاهم‌نامه با مشترکین کشاورزی دارای چاه را دارد.

چگینی با اشاره به طرح‌های تشویقی برای کشاورزان اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند برای بهره‌مندی از مزایای ناشی از همکاری نسبت به امضای قرارداد به شرکت برق و امورهای اجرایی در شهرستان‌های استان مراجعه کنند که طبق این تفاهم‌نامه همکاری مشترک کشاورزی متعهد می‌شود در ساعات ۱۹ الی ۲۳ روزهایی که اعلام می‌شود از برق استفاده نکند.

وی افزود: شرکت توزیع برق استلان قزوین نیز متعهد می‌شود چناچه مشترک نسبت به تعهدات خود عمل کرد با دستورالعمل مربوطه نسبت به محاسبه صورت حساب انرژی برق و اعمال بخشودگی یا پاداش برای کشاورزان در نظر بگیرد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق و امور مشترکین استان قزوین برق را سرمایه ملی دانست و گفت: باید یک عزم ملی برای استفاده صحیح از این نعمت صورت گیرد.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “کشاورزانی که مدیریت مصرف برق دارند؛ تشویق می‌شوند/ افزایش ۲۰ درصدی قیمت برق از ۱۵ خرداد تا پایان شهریور ماه”

  1. اميران گفت:

    سلام، باز هم دروغی دیگر از معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت که گفته بود در سال ۹۴ افزایش قیمت حاملهای انرژی نخواهیم داشت. ( ملت ای دروغها و گرانی ها را برای خودشان امید و تدبیر و شیب ملایم تعریف کنند ، کی به کیه )

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار