کشاورزی رکن اساسی استقلال اقتصادی کشور/ قزوین یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88249
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۸:۵۸
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به اینکه قزوین یکی از قطب های کشاورزی کشور است گفت: در جهت عملی کردن اقتصاد مقاومتی نباید در حوزه شعار قرار گرفت بلکه باید پایه اقتصاد کشور بر محور اقتصاد کشاورزی باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی دیروز در همایش تجلیل از کشاورزان برتر بخش کشاورزی که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های دولت تدبیر و امید در حوزه کشاورزی اظهار کرد:  باید سیاست‌‎های مختلف کلان کشوری در حوزه کشاورزی به صورت برنامه ای عملیاتی مطرح، تبیین و تفسیر شود.

استاندار قزوین در ادامه گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری و اراده دولت دشمن در حوزه هسته ای خلع سلاح شده و بعد از سال‌ها جوپراکنی که فعالیت‌های ایران ابعاد نظامی دارد تحریم های ظالمانه را بر کشور ما تحمیل کرد.

این مسئول با اشاره به نگاه هوشمندانه رهبر و اراده دولت در تصویب برجام عنوان کرد:  توسط شورای سازمان ملل ۱۲ قطعنامه حاصل از mpd، صدور بمب اتم و تهیه گزارش آژانس بین المللی صورت گرفت.

همتی با اشاره به برداشتن تحریم ها در آینده نزدیک بیان کرد: از آنجایی که نظام جمهوری اسلامی ایران دشمن را پای میز مزاکره کشاند دشمن از راه‌های دیگری مانند بحث موشکی تحریم های دیگری را بر ایران تحمیل کرد.

وی خاطرنشان کرد: در جهت عملی کردن اقتصاد مقاومتی نباید در حوزه شعار قرار گرفت بلکه باید پایه اقتصاد کشور بر محور اقتصاد کشاورزی باشد.

استاندار با بیان اینکه پایه اقتصاد نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه کشاورزی است، افزود: باید از منابع خدادادی و ظرفیت‌های مناسب در کنار اعمال مدیریت  صحیح و ترویج فرهنگ درست در راستای شکوفایی اقتصاد کشور گام برداریم.

همتی تصریح کرد: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری در راستای سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی علاوه بر نگاه درونی باید نگاه برونزایی داشته باشیم تا از واردات بی نیاز باشیم.

وی با بیان اینکه استان قزوین یکی از قطب های کشاورزی در کشور است گفت: باید در این حوزه به دنبال ارزش آفرینی های رادیکالی و انقلابی باشیم.

استاندار قزوین افزود:حوزه کشاورزی و زیر بخش‌های آن رکن اساسی استقلال اقتصادی کشور محسوب می شود.

وی یادآور شد: اگر افراد یک سازمان در برابر شغل خود احساس مسئولیت داشته و در راستای ماموریت استراتژیک سازمان نقش آفرینی کنند قطعا موفق خواهند بود و گامی بلند در حوزه جهاد کشاورزی برداشته می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار