کشف بیش از یک تن گوشت قرمز غیر قابل مصرف - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 155710
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
رییس دامپزشکی شهرستان قزوین خبر داد
شاخص : رییس دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: در سردخانه یکی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، یک هزار218 کیلو گرم گوشت قرمز فاقد هویت کشف و ضبط شد.

دکتر عیسی یزدی رییسدامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از کشف بیش از یک تن گوشت قرمز فاقد هویت در این شهرستان خبر داد.

وی افزود:  نظارت و کنترل بر فرآورده های خام دامی یکی از وظایف اداره دامپزشکی بوده و در همین راستا، کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین به صورت روزانه و دوره ای تمامی واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی، شرکت های بسته بندی، تالارها و رستوران ها و کشتارگاه ها ومراکز آموزشی و درمانی را مورد بازررسی قرار می­دهند.

این مسوول بیان کرد:طی همین بازرسی های انجام شده در سردخانه ی یک واحد عرضه گوشت قرمز، مقدار یک‌هزارو ۲۱۸ کیلوگرم گوشت قرمز منجمد فاقد هویت کشف شد و برای حصول از سلامت فرآورده های مکشوفه نمونه برداری صورت گرفت که نتایج بدست آمده حاکی از این بود که محموله غیر قابل مصرف است.  

یزدی در پایان خاطر نشان کرد: عرضه فرآورده های خام دامی بدون هویت در تمامی واحدهای عرضه تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده چنین محصولاتی از سوی اداره دامپزشکی با واحد متخلف از طریق مراجع قضایی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
این مسئول در پایان به عموم مردم توصیه کرد: گوشت و مرغ و ماهی مصرفی را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مرتبط با فرآورده های دامی مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان قزوین اطلاع رسانی نمایند
انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار